peruka

Wiele osób zastanawia się co lepsze: peruka czy topper? Powodem tych wątpliwości jest np. wypadanie włosów, które dopada znaczną część populacji planety zarówno kobiet jak i mężczyzn. Problem ten może pojawić się w różnym wieku, zarówno z przyczyn genetycznych jak i medycznych. Z pomocą przychodzą peruki i toppery, które mają za zadanie przykrycie przerzedzeń a co za tym idzie zwiększenie pewności siebie osób, które je zakładają.

Peruka – podstawowe cechy

Do najważniejszych cech peruki zaliczyć można:

  • składa się z czepka, do którego przytwierdzone są syntetyczne lub naturalne włosy
  • nakłada się ją na całą głowę
  • w zależności od czepka zakłada się ją bezpośrednio na włosy, na specjalną taśmę lub klej

Przewagą peruk nad topperami jest pewność, że gdy dobrze się je zamocuje to można cieszyć się modną dobrze dopasowaną, efektowną fryzurą. W przeciwieństwie do topperów unika się w niektórych przypadkach konieczności przycinania ich w celu uzupełnienia istniejących włosów. Do wad peruk trzeba zaliczyć ich stosunkowo wysoką cenę jeśli wybrana zostanie peruka z włosów naturalnych. Peruki z włosów syntetycznych są tańsze, niestety kosztem żywotności. Dodatkowo, aby długo cieszyć się peruką w dobrej kondycji, trzeba poświęcić sporo czasu na jej pielęgnację. Peruki dostępne są w sklepie https://wigsss.com/sklep/kat/peruki-damskie/rodzaj/peruki-z-lace-front/.

Topper – co o nim wiemy?

Niewątpliwie zaletą topperów jest zakrycie przerzedzonych obszarów w okolicach czubka głowy lub przedziałka. Dobrze dobrany topper wygląda naturalnie współgrając z włosami osoby, która dopina go do swoich włosów. Topper pozwala na zakrycie niedoskonałości przy jednoczesnym uwidocznieniu naturalnych włosów. Wadą jest czasem trudne dopasowanie topperów do naturalnych włosów. Odcień powinien być jak najbardziej zbliżony do koloru naturalnych włosów, w przeciwnym razie topper będzie się wyraźnie odznaczał co spowoduje zburzenie całej estetyki fryzury. Przed dokonaniem zakupu toppera trzeba poświecić dużo czasu na pomiar obszaru głowy, który ma zostać zakryty. Problematyce zatem jest kupno toppera przez internet. Dodatkowo włosy, do których ma być zamocowany topper muszą być zdrowe i mocne. 

Cechy topperów

Topper ma za zadanie zakryć przerzedzony fragment głowy, zapewniając łatwą integrację z istniejącymi włosami. Łatwość łączenia zapewniają klipsy, system clip in lub dwustronna taśma medyczna. Oba produkty mają za zadanie zakrycie niedoskonałości lub szybką i pewną zmianę fryzury. Wybór pomiędzy peruką czy topperem zależy przede wszystkim od poziomu utraty owłosienia.