obrączki

Obrączki ślubne kupujemy z myślą o noszeniu ich do końca życia. Są w końcu symbolem wyjątkowej więzi między dwójką osób. Są także przy tym niejednokrotnie po prostu piękną biżuterią. Czym się kierować przy ich wyborze, aby cieszyć się ich pięknem przez lata.

Nieśmiertelna klasyka 

Każda młoda para ma swoje wyobrażenie obrączek ślubnych. Są osoby absolutnie wierne bardzo klasycznym modelom. Są jednak i takie, które szukają propozycji bardzo oryginalnych, niecodziennych, wychodzących poza schemat. W tym drugim podejściu nie ma niczego złego, natomiast warto przy wyborze obrączki przypomnieć sobie, że będzie to biżuteria, którą nosić będziemy właściwie codziennie, przez lata. Jej charakter powinien być więc na tyle uniwersalny, aby obrączka się nam nie „zestarzała” i okazała się w pewnym momencie zupełnie nieprzystająca do obowiązujących trendów. Poza tym warto zadbać, szczególnie w kontekście kobiet, o to, by dobrze łączyła się ona z inną, noszoną przez nas biżuterią. Te dwa warunki sprawiają, że wiele młodych par ostatecznie decyduje się jednak na bardziej klasyczne modele. Czy to oznacza jednak, że indywidualizm musi zniknąć? Niekoniecznie, bardzo nowoczesne wzornictwo można bowiem zastąpić personalizacją obrączki. Stworzony wspólnie z jubilerem projekt pozwoli uzyskać niepowtarzalny model obrączki przy zachowaniu uniwersalnej formy.  

Kryteria wyboru 

Obrączki ślubne warto wybierać metodycznie, przechodząc od jednego kryterium do drugiego, personalizację modelu zostawiając sobie na sam koniec:

  • zaczynamy od wyboru kruszcu – białe, różowe, złote, a może czarne złoto cię przekonuje?
  • kolejne ważne kryterium do to próba złota – od 333, przez 585, najczęściej do 750; pierwsza oczywiście jest najtańsza, ale także i obrączki te najbardziej są narażone na zniszczenie;  ciekawszym rozwiązaniem są obrączki próby 585, które stanowią kompromis między wyższą ceną, ale i wyższą jakością, trwałością i ciekawszym kolorem samego złota. 
  • nie mniej istotny jest model obrączki – do wyboru masz modele półokrągłe i płaskie w różnych wersjach, natomiast jeśli żadna z tych propozycji cię nie przekonuje, możesz zdecydować się na wersję ubrań, która stanowi kompromis między tymi konkurencyjnymi modelami.
  • nadchodzi czas na personalizację – do wyboru masz różne rodzaje matu lub połysku, do obrączki możesz dodać kamienie, nie brakuje ciekawych propozycji milgryfów, faktur, grawerunków, a także tak osobistych znaków, jak podpis czy odcisk palca.