serwerAdult bearded system administrator in glasses working on laptop and correcting errors in server hardware

Dobry hosting jest bardzo ważny dla osób i firm zajmujących się tworzeniem stron internetowych oraz oferujących inne usługi sieciowe. To od niego zależy szybkie i sprawne działanie stron. Na co zwrócić uwagę przy wyborze serwera www?

Rodzaje serwerów www

Serwery www to rodzaj wirtualnej usługi, która udostępnia klientom miejsce i zasoby na serwerze fizycznym. W zależności od rodzaju użytkownik ma do dyspozycji cały serwer (dedykowany) lub współdzieli go z innymi (VPS). Do współdzielonych zasobów należy procesor, pamięć RAM oraz przestrzeń dyskowa. Serwer dedykowany jest szczególnie polecany dla dużych stron. Zapewni on płynność działania nawet przy dużym natężeniu ruchu.

Także hosting także daje Ci możliwość korzystania z miejsca na dysku i innych zasobów serwera fizycznego, choć z reguły w mniejszym stopniu, niż w przypadku dwóch powyższych. Dzięki dostępowi root masz pełną kontrolę nad serwerem i jego konfiguracją. Możesz również skorzystać z opcji managed i powierzyć te funkcje doświadczonym administratorom.

Zalety korzystania z serwerów www

Strony www są przechowywane na wirtualnych serwerach, które odpowiadają za ich sprawne i szybkie wyświetlanie w trybie ciągłym, a także obsługę poczty elektronicznej, zarządzanie domeną oraz odbiór i przesyłanie danych. To doskonała opcja dla osób działających w e-biznesie, prowadzących sklep internetowy czy innego rodzaju usługi sieciowe. Z serwerów www chętnie korzystają także programiści i graficy komputerowi. Nie tylko masz zagwarantowaną obsługę i wyświetlanie strony całodobowo, ale też łatwą komunikację ze swoimi klientami. Możesz również dodawać potrzebne Ci bazy danych oraz nimi zarządzać.

Decydując się na skorzystanie z oferty domeny.pl zyskujesz także:

  • transfer bez limitu danych,
  • najnowszą wersję php,
  • dysk SSD z szybką pamięcią flash,
  • autoinstalator aplikacji (WordPress, Joomla!, Moodle).

Niezależnie od pakietu otrzymasz też bezpłatną domenę do wyboru oraz certyfikat SSL na jeden rok, będący potwierdzeniem wiarygodności witryny.

Jaki serwer www wybrać?

To jakiego rodzaju usługa będzie dla Ciebie najkorzystniejsza zależy od rozmiaru danych czy stron internetowych stanowiących część Twojego serwisu. Z reguły wystarczający okazuje się hosting lub serwer VPS, jeżeli jednak Twoja strona jest rozbudowana lub prowadzisz duży sklep internetowy najlepszym wyjściem będzie serwer dedykowany.

W domeny.pl gwarantujemy profesjonalną obsługę w przypadku każdej z trzech opcji. Nasi eksperci chętnie pomogą Ci dobrać odpowiednie dla Twoich potrzeb rozwiązanie. Zapraszamy do współpracy!