włosy

Łysienie to problem, który dotyka sporej części naszego społeczeństwa, tak kobiet jak i mężczyzn. Razem z utratą włosów tracimy także często pewność siebie i poczucie własnej wartości. Dlatego widząc pierwsze objawy łysienia, warto podjąć kroki, by mu zapobiec lub sprawić niewidocznym. Mikropigmentacja skóry głowy to jeden ze sposobów estetycznego wyjścia z problemu. Jakie jeszcze metody oferują nam dziś trycholodzy i gabinety medycyny estetycznej?

Dlaczego włosy wypadają?

Wypadanie włosów jest czymś naturalnym i wiąże się z fizjologicznym cyklem życia włosa. Dziennie wypadać nam może od 60 do 100 włosów i nie powinniśmy brać tego za coś niepożądanego. Włos przechodzi bowiem trzy fazy swojego życia – fazę wzrostu, przejściową oraz fazę spoczynku i to waśnie w tej trzeciej fazie naturalnie wypada.

Zdarza się jednak, iż zauważamy, że włosów wypada nam zdecydowanie więcej niż fizjologicznie, a na głowie zaczynają pojawiać się prześwity i nieestetyczne zakola. Przy tym nie zauważamy także, by na głowie pojawiały nam się nowe, młode włosy – to rzeczywiście znak, iż można zacząć diagnozować problem, w czym najlepiej pomoże nam trycholog. Wałbrzych to dolnośląskie miasto, w którym także znajdziesz profesjonalny gabinet trychologiczny.

Aż 85% procent mężczyzn po 50. roku życia skarży się na problem z coraz bardziej zaawansowanym łysieniem. W przypadku panów najczęstszymi powodami łysienia są uwarunkowania genetyczne oraz czynniki hormonalne. Ale włosy wypadają nadmiernie także dlatego, iż oddziałuje na nas silny stres, przebyliśmy różnorakie choroby, braliśmy leki oraz źle się odżywiamy. To także czynniki, które można uznać za główne, jeśli idzie o problem łysienia. 95% mężczyzn dotkniętych jest łysieniem androgenowym. Jak wskazuje sama nazwa, za ten rodzaj łysienia odpowiadają męskie hormony zwane androgenami.

Mikropigmentacja skóry głowy – czy pomoże?

Jedną z popularnych dziś metod na zatuszowanie skutków łysienia jest mikropigmentacja skóry głowy. To jeden z ciekawszych i bardziej skutecznych sposobów, który jest niczym innym jak zatuszowaniem obszaru objętego utratą włosów lub blizną poprzez płytkie wprowadzenie pod skórę barwnika imitującego włos. Zabieg ten dedykowany jest zarówno kobietom jak i mężczyznom, ale zdecydowanie częściej poddają się mu panowie. Zabieg mikropigmentacji już przy pierwszym zabiegu daje efekt świeżo zgolonych włosów i pozwala na odtworzenie zarówno wyraźnej (styl barberski), jak i naturalnej linii włosów, zależnie do preferencji. Pigmenty, który można wykorzystać w zabiegu mają kilkadziesiąt różnych odcieni, a więc idealnie można je dobrać do włosów, które mamy jeszcze na głowie. 

Mikropigmentacja skóry głowy stosowana jest najczęściej w przypadku łysienia androgenowego – robi się ją wówczas i u kobiet, i u mężczyzn. Jest także bardzo skuteczna w przypadku łysienia plackowatego czy obecności blizn na skórze głowy, które nie zarastają nowymi włosami. Panowie, którzy stracili wszystkie włosy i dotknięci są tzw. łysieniem całkowitym, także mogą zgłosić się do takiego zabiegu i być po nim w pełni usatsfakcjonowanymi.

Prawidłowo wykonana mikropigmentacja skóry głowy po wygojeniu wygląda bardzo naturalnie. By cieszyć się odpowiednio estetycznym rezultatem, warto wykonać mikropigmentację w zaufanym i profesjonalnym gabinecie trychologicznym.