Zmagasz się z bliznami? Myślisz o ich leczeniu, lecz nie wiesz, kto może zapewnić Ci odpowiednie wsparcie? Liczysz na wskazówki, które pozwolą Ci rozwiać wątpliwości? Znajdziesz je w naszym tekście, więc zachęcamy do krótkiej lektury!

Skąd biorą się blizny?

Zanim przejdziemy do sedna sprawy, a więc do określenia, kto specjalizuje się w leczeniu blizn, warto ustalić, skąd one się właściwie biorą. Co prowadzi do pojawiania się blizn? Trzeba przyznać, że tego typu problemy mogą być skutkiem wielu różnych czynników. Czasami leczenie blizn wrocław jest konieczne po stanach zapalnych skóry, w tym głównie po trądziku, czy po ospie. Jednak to nie wszystko, ponieważ blizny mogą efektem różnego typu urazów, ran, czy po prostu po ugryzieniu owadów. Do tego blizny mogą zostać po usuwaniu znamion, po operacji wyrostka, czy po innych tego typu zabiegach. Oczywiście na blizny są narażone też kobiety w ciąży, a dokładniej mówiąc te, które muszą mieć wykonane cesarskie cięcie.

Kto zajmuje się leczeniem blizn?

Blizny nie tylko mogą szpecić nasz wygląd, ale również wpływać negatywnie na ogólne samopoczucie, czy nawet po poczucie wartości. Problem ten doskonale rozumieją profesjonalni dermatolodzy i to właśnie oni pozostają do naszej dyspozycji, gdy będziemy chcieli skutecznie pozbyć się blizn. Samo leczenie może przebiegać w różny sposób, a na wybór odpowiedniej metody wpłynie rodzaj naszych blizn. Czasami może to być leczenie oparte na stosowaniu różnego typu kremów, maści, czy innych tego typu środków. Jednak w ofercie profesjonalnego dermatologa pojawia się również laserowe leczenie blizn i ono polecane jest zwykle tym osobom, które nie chcą czekać na efekty lub mają dość duży problem i żadne maści nie będą w stanie pomóc przy jego usunięciu. W takich przypadkach laserowe usuwanie blizn może okazać się najlepszym wyborem, zwłaszcza że zabieg nie zajmuje dużo czasu i jest praktycznie bezbolesny. Nad jego przebiegiem czuwa też wykwalifikowana osoba, więc nie musimy zastanawiać się nad swoim bezpieczeństwem.