kopalnia

Bełchatów to miasto zlokalizowane w obszarze łódzkim. Jest to centrum powiatu bełchatowskiego oraz gminy Bełchatów. Lokalizacja kojarzy się głównie z kopalni, elektrowni oraz krajobrazu ukształtowanego zmechanizowaną pracą człowieka. Z tego powodu dla większości turystów Bełchatów to tylko wielka wyrwa w ziemi w kraju. W mieście zachodzą jednak reformy i ulepszenia, dzięki którym co roku wybiera się tam coraz więcej turystów. W tłumie zaciekawionych w wielu przypadkach zauważyć można przemysłowców, którzy nawiązują relacje z tamtejszymi firmami. Bełchatów jest więc perfekcyjnym miastem zarówno dla turystów, jak i chcących załatwić interes. Sprawdź, w jaki sposób możesz bez problemu znaleźć cudowne atrakcje, ale także najlepsze firmy, które mogą zaoferować markowe przedmioty.

Rejestr najlepszych przedsiębiorstw w Bełchatowie

W Bełchatowie niebagatelne znaczenie dla aktywności tego wielkiego regionu ma największe w państwie zagłębie paliwowo-energetyczne. Kopalnia Węgla Brunatnego „Bełchatów” oraz Elektrownia Bełchatów sprawiają, że miasto jest ważnym ośrodkiem energetycznym. Niemniej jednak nieustannie powiększają się inne obszary gospodarki.

Zwiększającą się popularnością cechuje się branża transportowa i motoryzacyjna, a w szczególności mechanika pojazdowa oraz blacharstwo, lakiernictwo i spawalnictwo.

Rozwija się także przemysł spożywczy i gastronomiczny. Jego przedstawicielami są ciastkarnie bary piwne czy też restauracje serwujące specjały z różnych stron świata.

Pełną listę firm obecnych w Bełchatowie bez problemu możesz znaleźć pod linkiem: https://ebelchatow24.pl/.  Wyliczone są tam zarówno różnego rodzaju sklepy, jak i lokale usługowe. Dzięki temu możesz porównać interesujące oferty i wybrać tę najkorzystniejszą. Szczególnie warto zainteresować się z katalogiem apteki Bełchatów. Te firmy mogą być przydatne w wielu przypadkach.

Które miejsca można odwiedzić w Bełchatowie?

Na obszarze Bełchatowa znajduje się mnóstwo parków, terenów zielonych oraz miejsc codziennego odpoczynku. Przez Bełchatów przepływa niewielka rzeka Rakówka. Spotkać można też kilkanaście innych akwenów, do których należą cudowne stawy i oczka wodne. Najczęściej odwiedzanymi miejscami są jednak interaktywne muzeum PGE Giganty Mocy oraz zabytkowy dwór Olszewskich. Muzeum w niebywale ciekawy sposób opowiada o powstawaniu energii elektrycznej. Dom rodziny Olszewskich to prześliczny, późnobarokowy kompleks dworsko-parkowy zbudowany w XVIII wieku. W parku przy dworze Olszańskich zrobiona została tzw. ścieżka geologiczna. Części skał takich jak wapień skalisty czy głazy narzutowe zostały dostarczone przez Kopalnię Węgla Brunatnego Bełchatów.

Dla amatorów historii naturalnej obowiązkowym miejscem na terenie Bełchatowa będzie też ekspozycja z pozostałościami mamuta włochatego. Można ją zobaczyć w gablocie na terenie Muzeum Regionalnego.

Życie kulturalne i sportowe w Bełchatowie

W Bełchatowie odbywają się coroczne wydarzenia, które zachęcają do odwiedzenia miasta wiele zainteresowanych z całego powiatu. Do najpopularniejszych zalicza się konkursy poetyckie, Jesienne Spotkania Teatralne z BAT-em czy Festiwal Filmów Niepoważnych „NAKRĘCENI”. Bełchatów jest też istotnym ośrodkiem sportowo-rekreacyjnym w okolicy.

Sławę zyskał przede wszystkim z pomocą drużyny siatkarskiej Skra Bełchatów. Siatkarze wiele razy wznosili najbardziej istotne puchary. Kibice przez pewien czas mogli też śledzić zmagania drużyny piłkarskiej GKS Bełchatów w najwyższej klasie rozgrywkowej w kraju. Bełchatowska baza sportowa składa się ze stadionu, kilku hal sportowo-widowiskowych, boisk treningowych, a także basenów, kortów tenisowych, hal gimnastycznych i boisk przy placówkach edukacyjnych.