peruki i tupety

Nie tylko kobiety sięgają po różnego rodzaju peruki. Mężczyźni również borykają się z problemem utraty włosów. Kiedy widzi się łysego mężczyznę na ulicy, nikt nie zastanawia się, czy jego fryzura jest z wyboru. Jednak nie każdy godzi się na brak włosów i pragnie odmienić swój wygląd.

Peruki naturalne i syntetyczne również dla mężczyzn

Przeglądając sklepy internetowe lub stacjonarne łatwo trafić na systemy włosów dla mężczyzn. Producenci peruk szybko dostarczają gotowe rozwiązania, bo przecież nie tylko kobiety walczą z nadmiernym wypadaniem włosów lub chcą odmienić swój wygląd. W ofertach znajdą się peruki na całą głowę lub tupety zakrywające łysienie na czubku głowy.

Męskie peruki i tupety

Do wyboru istnieją peruki i tupety z włosa naturalnego i syntetycznego. Szukając idealnej dla siebie, należy zwrócić uwagę na konstrukcję systemu. Dzisiejsza technologia pozwala całkowicie zakryć fakt, że nosi się sztuczne włosy. Wiele peruk jest niesamowicie lekkich i istnieje możliwość układania włosów wedle gustu dzięki technologii  Nanoskin (lekka i silikonowa baza). Dzięki czemu można pokonać łysienie.

Pielęgnacja męskich fryzur

Delikatna pielęgnacja systemu włosów dla mężczyzn wydłuża jego witalność nawet do 3 lat. Należy pamiętać, że wiele peruk jest farbowanych przez specjalistów i nie poleca się tego robić we własnym zakresie. Bez problemowo można zmienić fryzurę wybranej peruki, włosy są w pełni odporne termicznie, więc można eksperymentować z lokówką. Po każdym myciu włos wróci do swojej pierwotnej formy. Przebieg mycia męskiej peruki:

  • Najpierw należy dokładnie rozczesać włosy przy użyciu szczoteczki zakończonej kuleczkami
  • Zamoczyć włosy w wodzie o temperaturze nieprzekraczającej 30 stopni.
  • Nałożyć szampon nawilżający do włosów suchych od nasady po same końce. Trzeba pamiętać, żeby nie pocierać włosami podczas mycia, należy delikatnie wmasować
  • Zmyć szampon i nałożyć odżywkę, najlepiej z tej samej serii co szampon
  • Zmyć odżywkę i położyć włosy na ręcznik, w celu odsączenia należy przycisnąć delikatnie drugi ręcznik. Ważne, żeby nie pocierać ręcznikiem włosów.
  • Po dokładnym wysuszeniu peruka jest gotowa do dalszej stylizacji

Producenci nie zalecają mycia włosów naturalnych częściej niż 2 razy w miesiącu. Ważne jest, aby nie suszyć włosów najwyższą temperaturą, taki zabieg może uszkodzić strukturę włosa i doprowadzić do wypadania. Szukając swojej wymarzonej fryzury zalecane jest korzystanie z fachowców takich jak hairly.pl