słuchawki

Jakie słuchawki do pracy zdalnej kupić? Lepszym rozwiązaniem będą słuchawki bezprzewodowe czy przewodowe? Wybrać modele nauszne czy douszne? Podpowiadamy w niniejszym artykule. 

  1. Jakie słuchawki do pracy zdalnej warto kupić?
  2. Słuchawki bezprzewodowe czy słuchawki przewodowe?

Przymusowa praca zdalna sprawiła, że wiele osób musiało stworzyć na nowo w swoim domu przestrzeń biurową. To wymusiło także konieczność zakupienia nowych urządzeń i akcesoriów. Potrzebujesz słuchawek do pracy zdalnej? Jakie modele warto wybrać? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w niniejszym artykule. 

Jakie słuchawki do pracy zdalnej warto kupić?

Jakie właściwie słuchawki do pracy zdalnej warto kupić? Jeśli przeprowadzasz wideorozmowy, najlepszym rozwiązaniem będą oczywiście słuchawki ze wbudowanym mikrofonem. W przypadku rozmów prowadzonych online doskonale sprawdzą się modele, które mają mikrofon na pałąku. Jeśli natomiast potrzebujesz urządzenia, które bez problemu podłączysz do swojego smartfona, świetną opcją będą słuchawki z mikrofonem Bluetooth.

Standardowe słuchawki do pracy z domu dzieli się na rozwiązania monofoniczne i stereofoniczne. Oba modele są doskonałą opcją zarówno do telekonferencji, jak i prowadzenia telefonicznych rozmów. Zależy Ci na prywatności oraz relatywnie wysokiej jakości dźwięku? Z obu rozwiązań polecamy wybrać słuchawki stereofoniczne. Na rynku znajdziesz słuchawki stereofoniczne z mikrofonem gwarantującym świetny dźwięk oraz skutecznie redukującym wszelkie szumy z otoczenia. 

Twoja praca opiera się głównie na rozmowach telefonicznych? Nie musisz decydować się tylko i wyłącznie na same słuchawki, które podłączyłbyś do swojego smartfona. Lepszą opcją będzie telefon Voip z słuchawką, czyli podstawowy zestaw Call Center. To urządzenie, które spełnia oczekiwania i wymagania nie tylko użytkowników biznesowych, ale także osób pracujących w centrum obsługi telefonicznej. Telefon dostępny jest ze słuchawkami nagłownymi na jedno lub dwoje uszu.

Słuchawki bezprzewodowe czy przewodowe?

Zastanawiasz się, czy do pracy zdalnej lepsze będą słuchawki bezprzewodowe? A może warto zainwestować w słuchawki przewodowe? Wszystko zależy od Twoich potrzeb. Standardowe słuchawki bezprzewodowe są wygodniejszą opcją, ponieważ nie ogranicza nas kabel. Aby odsunąć się od biurka czy przejść do innego pokoju, nie musimy wcale ich ściągać. Należy jednak pamiętać, że słuchawki bezprzewodowe wymagają regularnego ładowania. Jeśli zapomnisz naładować akumulator, słuchawki mogą w nieodpowiedniej chwili się rozładować – na przykład podczas ważnej wideorozmowy. Bezprzewodowe słuchawki łączą się z urządzeniami za pomocą modułu Bluetooth.

Słuchawki przewodowe nierzadko są rozwiązaniem lepszym, ponieważ gwarantują wyższą jakość dźwięku. Z reguły podłącza się je do laptopa lub komputera za pomocą jack 3.5 mm, złącza USB A lub USB C. Jeśli zdecydujesz się na przewodowe rozwiązanie, koniecznie sprawdź długość kabla. Ważne, aby kabel nie był za krótki. Na rynku wśród urządzeń tego rodzaju znajdziesz oczywiście słuchawki douszne i nauszne. Która opcja jest lepsza? Wszystko zależy od Twoich upodobań. Zarówno słuchawki nauszne jak i nowoczesne modele słuchawek dousznych oferują świetną jakość dźwięku, a przykładowe modele słuchawek, które warto wybrać znajdziesz w aktualnym zestawieniu. Warto jednak pamiętać, że o ile w przypadku słuchawek gamingowych producenci zazwyczaj wyposażają je w odpowiednio długi kabel, to nie zawsze tak jest przy innych modelach. Lepiej więc sprawdzić, czy przewodowe słuchawki nauszne nie tylko zapewnią oczekiwaną jakość oferowanego dźwięku, ale również czy będzie można z nich wygodnie korzystać.