morze

Szukasz miejsca, w którym odpoczniesz od zgiełku, tłumów i pędu? Chcesz cieszyć się kojącym szumem fal, wylegując się na plaży, bez obaw o miejsce czy sąsiadów zaglądających co rusz zza parawanu na Twój ręcznik? Zamiast Trójmiasta — obierz kurs na malowniczą, pełną atrakcji Ustkę!

Idealne miejsce na odpoczynek od wrzawy

Ustka to nadbałtycka stolica spokoju. Położone na Wybrzeżu Słowińskim, u ujścia rzeki Słupi miasto oferuje bowiem to, czego zmęczeni codziennymi obowiązkami turyści szukają — szum fal omywających niebywale szeroką plażę, liczne atrakcje dla małych i tych nieco starszych oraz noclegi, które oferują najwyższy poziom komfortu, nie opróżniając przy tym portfeli przyjezdnych. Niezależnie, czy planujesz wyjazd samotnie, w parze czy z całą rodziną — to właśnie w Ustce znajdziesz okazję do wypoczynku na własnych zasadach. 

Czy poza wypoczynkiem na plaży Ustka zapewnia rozrywkę i okazje do aktywności fizycznej? Oczywiście, że tak! Przyjeżdżając do miasta, warto zarezerwować sobie czas na odwiedzenie m.in. Starej Osady Rybackiej, Latarni Morskiej, portu i zabudowań dawnej stoczni, Muzeum Ziemi Usteckiej czy Bunkrów Bluchera. Najmłodszym z pewnością przypadną do gustu jedyna w Europie ruchoma kładka, kolorowe stragany i karuzele na deptaku czy park rozrywki MegaLandia.

Osoby, które wolą spacerować i cieszyć się wolnym czasem w wolniejszym tempie, będą mogły podziwiać murale, pomniki i miejsca pamięci zlokalizowane co krok na urokliwej promenadzie. 

Przyjeżdżasz do Ustki z myślą o podreperowaniu zdrowia? Koniecznie odwiedź lokalne uzdrowiska i tężnie. Jesteś miłośnikiem mocnych wrażeń? Na miejscu czeka na Ciebie Szlak Zwiniętych Torów! 

Ustka jest nie tylko piękna, ale i pełna rozwiązań, które dopasują się do preferencji każdego turysty. Niezależnie więc, w jaki sposób lubisz spędzać wyjazdy nad morze — to właśnie tu znajdziesz coś dla siebie! 

Gdzie nocować? 

Niestety, wiele nadbałtyckich hoteli potrafi porazić cenami, standardem pokojów, odległością od plaży czy natłokiem gości. A przecież nie przyjeżdżamy po to, by rwać włosy z głowy, gdy przychodzi nam pokonywać kilometry do brzegu morza czy walczyć z sąsiadami organizującymi całonocną imprezę. Na szczęście, w Ustce znajdziemy liczne, zachwycające apartamenty nad morzem. Spokojny pobyt zagwarantuje wam m.in. Nadmorska Przystań, czyli kompleks w pełni wyposażonych apartamentów i domków. To właśnie tam odpoczniemy bez obaw o wszelkie zakłócacze relaksu.