kajak

Spływy kajakowe można traktować nie tylko jako świetną opcję spędzenia czasu na świeżym powietrzu wraz ze znajomymi lub rodziną, ale także jako wspaniałą okazję do pobycia z samym sobą. W tym ostatnim przypadku dobrej jakości kajak pojedynczy powinien znaleźć się na czołowym miejscu listy “must-have”. Jaki wybrać? Gdzie go kupić? Co jeszcze może się przydać?

Kajak pojedynczy w pakiecie czy osobno?

Jeżeli jednym z Twoich głównych kryteriów branych pod uwagę przy wyborze kajaka pojedynczego jest cena, to z pewnością będziesz bardziej zainteresowany kupnem całego pakietu. Dlaczego? Ponieważ jest on tańszy aniżeli kupno wszystkich niezbędników osobno. Co wchodzi w skład takiego zestawu? Oczywiście kajak pojedynczy, wiosła i kamizelka asekuracyjna. Pamiętaj: nieważne, za jak świetnego pływaka się uważasz. Kapok jest absolutnie niezbędnym akcesorium przy każdej aktywności nad wodą, nawet podczas spokojnego pływania kajakiem po jeziorze. Możliwe, że znajdziesz również warianty z dodatkowym, przydatnym gadżetem – workiem wodoszczelnym. A jak to wygląda cenowo? Całość oscyluje w kwocie ok. 2000zł.

Lubisz wędkować?

Nie da się ukryć, że połów ryb z jednostki pływającej jest o wiele bardziej ciekawe niż łowienie z pomostu bądź brzegu rzeki/jeziora. Również w takim przypadku nietrudno znaleźć specjalistyczny wędkarski kajak pojedynczy. Co go wyróżnia? Na pierwszy rzut oka na pewno maskujące ubarwienie, które pozwala podpłynąć i schować się w wodnych szuwarach. Dzięki temu możesz poobserwować ptaki i inne zwierzęta w ich naturalnym środowisku minimalizując ryzyko ich spłoszenia. Dodatkowe atuty tego rodzaju łodzi to szeroka platforma, która gwarantuje stabilność podczas stania i ewentualnego przemieszczania się. Niektóre modele – np. Big Fish 105 lub Big Fish 120 marki 3 Waters – umożliwiają montaż silnika. Mnogość skrytek na przynęty i złowione ryby, wygodne, regulowane fotele pozwalające na całodzienne koczowanie na wodzie oraz zwrotność i łatwość obsługi to kolejne atuty, którymi może poszczycić się każdy kajak pojedynczy od 3 Waters.

Zakupy stacjonarne czy online?

Myślę, że w dobie pandemii każdy z nas wypróbował już opcję zakupu wielu rzeczy przez Internet. Nie będzie więc tajemnicą, że Twój idealny kajak pojedynczy możesz również nabyć tą drogą. Ze swojej strony polecam zajrzeć na stronę gokajak.com, gdzie znajdziesz nie tylko wspomniane wyżej zestawy i kajaki wędkarskie, ale także mnóstwo przydatnych akcesoriów, które znajdą zastosowanie w każdym sporcie wodnym. Etui i torby wodoszczelne, kapoki, akcesoria turystyczne, transportowe oraz wiele, wiele innych. Robiąc zakupy online masz pewność, że Twój zakupiony produkt dotrze do Ciebie szybko i bezpiecznie – bez jakichkolwiek uszkodzeń. Szkoda czasu na jeżdżenie od punktu A do punktu B: na gokajak.com jest tak ogromny wybór, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.