basen

Decyzja o zakupie basenu do ogrodu powinna być dobrze przemyślana i uwzględniająca indywidualne potrzeby oraz możliwości. Warto się nad tym porządnie zastanowić, aby mieć pewność, że nabytek w postaci basenu ogrodowego będzie strzałem w dziesiątkę i posłuży przez długi czas.

Czy wymiary i kształt basenu mają znaczenie?

Przy wyborze basenu ogrodowego trzeba mieć na względzie rozmaite przesłanki, a jedną z tych najważniejszych są wymiary basenu. Powinny być one adekwatne do wielkości posesji oraz do liczby potencjalnych użytkowników. Największe są modele stelażowe – ich montaż w ogrodzie wymaga dość dużo miejsca. Sporo osób decyduje się na basen rozporowy, który z powodzeniem da się ustawić nawet na małej działce. Przy tej okazji bardzo często pada pytanie o kształt basenu. Tak na dobrą sprawę to, czy będzie to np. basen stelażowy prostokątny, czy owalny, nie ma większego znaczenia. To już kwestia indywidualnych upodobań, niemniej warto przypomnieć o tym, że baseny rozporowe występują tylko jako owalne oraz okrągłe.

Ile wydać na basen ogrodowy?

W sklepie S-MUMO dostępne są baseny ogrodowe w różnych cenach. Każdy nabywca musi we własnym zakresie określić swoje finansowe możliwości, niemniej zakup basenu do ogrodu nie jest bardzo dużym wydatkiem. Oczywiście za model wysokiej jakości trzeba zapłacić więcej, ale w dłużej perspektywie taka inwestycja jak najbardziej się opłaca. Modele sygnowane markami znanych producentów są wykonane z trwałych i wytrzymałych materiałów odznaczających się wysoką odpornością na czynniki zewnętrzne oraz uszkodzenia mechaniczne.

Planując budżet przeznaczony na zakup basenu, trzeba pamiętać o istotnej sprawie. Oprócz zbiornika potrzebne są także basenowe akcesoria ze szczególnym wskazaniem na pompę filtrującą, chemię basenową, zestaw czyszczący i pokrywę. Warto zastanowić się nad zakupem zestawu składającego się ze zbiornika i rozmaitych dodatków, gdyż w ten sposób można sporo zaoszczędzić na zakupie pojedynczych akcesoriów. Zestawy są do nabycia w wielu wariantach.