hifu

HIFU – nazywany bezoperacyjnym liftingiem – to rodzaj zabiegu, który stał się popularną alternatywą dla tradycyjnego liftingu operacyjnego. Jednak w przeciwieństwie do niego nie narusza ciągłości skóry i nie wiąże się z koniecznością rekonwalescencji pooperacyjnej, obecnością blizn czy możliwością wystąpienia skutków ubocznych w postaci obrzęków, krwawień czy nawet uszkodzenia nerwów.

HIFU to rodzaj zabiegu stosowanego w medycynie estetycznej wykorzystujący wysokiej częstotliwości skoncentrowaną falę ultradźwięków, w której efekcie działania dochodzi do mikrouszkodzeń w skórze poddanej zabiegowi. Skutkiem tego jest pobudzenie procesów odnowy i stymulacji tworzenie nowych włókien kolagenowych i elastyny. Dzięki temu zyskujemy efekt wyraźnego liftingu skóry, poprawy jej elastyczności i napięcia, redukcji zmarszczek oraz niwelacji nawisów skóry np. w obszarze podbródka czy szyi.

Zabieg HIFU uznawany jest za bezpieczny i obarczony minimalnym ryzykiem wystąpienia skutków ubocznych. Ale kiedy najlepiej się na niego zdecydować? Pani Ewa Pomorska, właścicielka gabinetów ART LADY wykonująca zabiegi HIFU w Poznaniu i Bydgoszczy, w rozmowie z nami informuje, że najlepsze efekty uzyskuje się o osób w wieku 37 – 57 lat, choć u każdego w tym przedziale wiekowym proces starzenia się skóry może przebiegać odmiennie i być uzależnione zarówno od uwarunkowań genetycznych, ale także być zależne od stosowanej pielęgnacji, ekspozycji na promienie UV oraz wielu innych czynników. Natomiast u osób powyżej tego wieku, aby uzyskać zadowalające efekty czasami trzeba zabieg powtórzyć po około 2 miesiącach.

Do jej gabinetów przychodzą klientki i klienci w różnym wieku pragnąc zniwelować bolączki urody z jakimi się zmagają. U wielu kobiet i mężczyzn są to oczywiście pojawiające się zmarszczki na twarzy i szyi, ale przede wszystkim są to powstające w wyniku naturalnych procesów starzenia się skóry tzw. „chomiki”, czyli nawisy skórne w okolicach policzków, czy „drugi podbródek”, bowiem HIFU skutecznie potrafi poprawić ogólny owal twarzy i zniwelować oba problemy. Zabiegi HIFU są także częstym wyborem wśród kobiet zmagających się utratą elastyczności skóry na brzuchu po przebytych ciążach czy w efekcie sporej utraty wagi, bowiem efektownie potrafią zagęścić i napiąć skórę w okolicach poddanych zabiegom. Coraz częściej także wykonywane są zabiegi HIFU w okolicach ud czy kolan, gdzie również z upływem lat skóra traci na jędrności i sprężystości, co skutkuje nieefektownym wyglądem.

Do wykonywania zabiegu HIFU w gabinetach ART LADY wykorzystywany jest nowoczesny sprzęt posiadający certyfikat medyczny z ultranowoczesną głowicą zabiegową wykorzystującą podwójne generatory impulsów, co pozwala na szybsze i mniej bolesne przeprowadzenie zabiegu w porównaniu ze sprzętem starszej generacji. Nie bez znaczenia jest także wiedza, umiejętności i doświadczenie osoby przeprowadzającej zabieg. Niemniej w przypadku, gdy pragniemy skorygować mankamenty naszej urody czy przeciwdziałać naturalnym procesom starzenia się naszej skóry – HIFU może być doskonałym wyborem, zarówno jeśli chodzi o lifting twarzy i szyi, ale także w przypadku modelowania całej sylwetki.