sofa

Sofy chesterfield co musimy wiedzieć?

Zacznijmy od tego jak wyglądają sofy chesterfield i jakie mają cechy charakterystyczne. A więc najważniejszą cechą tych sof jest pikowanie. Jest ono głębokie i rozstaw pomiędzy pikami przyjmuje kształt rombu, a właściwie diamentu, bo właśnie to diament jako symbol luksusu był rzekomo inspiracją do takiego właśnie pikowania.

Sofy chesterfield w wersji najbardziej klasycznej charakteryzują jeszcze grube mięsiste boki oraz oparcie. Podłokietniki często wykończone są pinezkami tapicerskimi nabijanymi w formie taśmy lub osobno.

Sofa chesterfield oprócz najbardziej charakterystycznej formy kubełkowej przyjmuje również inne kształty np.: oparcie może mieć fantazyjne wycięcia, boki sofy mogą się delikatnie rozchodzić. Jednak opisując sofy chesterfield nie możemy zapomnieć o sofach chesterfield “uszak”. Są one charakterystyczne dla stylu i mają swoją sporą grupę zwolenników. Pierwotnie to wysokie oparcie z uszami miał chronić osobę siedzącą na niej przed chłodem i przeciągami domostwa i zatrzymywać ciepło idące np.: od kominka, który służył do ogrzewania domu.

Do jakiego wnętrza pasują sofy chesterfield?

Sofy chesterfield są dość charakterystyczne, dlatego są dość mocnym akcentem każdego salonu, wnętrza. Jednak w jakiś dziwny sposób nie przytłaczają, nie narzucają się, a co za tym idzie nie determinują stylu wnętrza.

Sofy chesterfield styl angielski

Ponieważ sofy chesterfield należą do klasycznego stylu brytyjskiego dlatego bez problemu możemy je dopasować do eleganckich wnętrz klasycznych. To jest ich jakby nie patrzeć naturalne miejsce.

Sofy chesterfield, a minimalizm

Sofy chesterfield odnajdują się doskonale również we wnętrzach minimalistycznych, wnosząc nienachalną elegancję i ciepło. Takie aranżacje możemy często spotkać na planach filmowych lub w programach telewizyjnych. W Polsce popularnym programem telewizyjnym, w którym pojawiają się sofy chesterfiled w różnych ich odmianach jest program Kuby Wojewódzkiego.

Sofy chesterfield styl loft

Sofy chesterfield kojarzą się z elitarnością i elegancją, a jednak przepięknie prezentują się we wnętrzach loftowych. Styl loftowy kocha szeroko rozumiany eklektyzm dlatego sofy chesterfield, czy kryształowe żyrandole odnajdują się doskonale na tła surowych ścian.

Sofy chesterfield styl glamour

Do nowoczesnych stylów na pewno należy bardzo popularny styl glamour. Sofy chesterfield są już chyba na stałe związane z tym stylem. Można nawet powiedzieć że mówiąc sofa glamour widzimy sofę chesterfield zwłaszcza że wychodząc naprzeciw miłośnikom tego stylu zaczęły powstawać sofy w których fronty podłokietników zostały zastąpione lustrzanymi szatozami, a tradycyjnie pokryte skórą czy tkaniną guziki zostały zastąpione guzikami kryształowymi czy kryształkami Swarovskiego.

Sofy chesterfield nowe modele

Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów powstają ciągle nowe modele sof chesterfield w których sofy chesterfield przyjmują nowoczesne kształty zachowując charakterystyczne pikowanie. Takie sofy to nadal sofy chesterfield ale już na pewno nie klasyczne. Takie sofy to gratka dla miłośników stylu, którzy jednak szukają czegoś innego i nowego.