Baseny stelażowe w ogrodzie

Okres letni jest czasem, w którym przyjemnie jest się schłodzić w wodzie. Jeszcze lepiej, kiedy jest on do dyspozycji w zasadzie przez całą dobę w przydomowym ogródku. Rynek oferuje szerokie możliwości, a jedną z propozycji, które rzucają się w oczy, przykuwając uwagę to baseny stelażowe. Jaki basen stelażowy wybrać, kiedy jest dobry sezon na rozstawienie go w ogrodzie oraz co zrobić z nim, kiedy lato się kończy? W celu uzyskania odpowiedzi zapraszam do artykułu.

Baseny stelażowe — ta wielkość!

Spośród oferowanych na rynku basenów ogrodowych, najlepsze recenzje zbierają baseny stelażowe. Dzięki uwarunkowaniom konstrukcyjnym pozwalają one producentom na przygotowanie naprawdę dużych rozmiarów konstrukcje, które zadowolą klientów swoimi dużymi gabarytami. Co więcej, to również niezwykle trwałe i wytrzymałe konstrukcje, więc inwestując w basen stelażowy, zyskujemy idealne połączenie do przydomowego ogrodu.

Ponadto baseny stelażowe dają możliwość wyboru kształtu — mogą być okrągłe, jak i prostokątne. W skład wyposażenia wchodzi tu zwykle drabinka ułatwiająca wchodzenie do wody oraz zestaw służący oczyszczaniu wody z robactwa i zabrudzeń, a także filtracji wody znajdującej się basenie.

Baseny ogrodowe — sezon na kąpiele

Niestety w Polsce klasyczny okres letni nie trwa długo. Basen stelażowy o dość dużych wymiarach powoduje, że czas nagrzania się w nim wody również zajmuje nieco czasu. Nawet słoneczne dni, kiedy jeszcze występują zimne noce, nie pomagają w przyspieszeniu nagrzania i utrzymania wysokiej temperatury wody.

W związku z tym sezon na basen ogrodowy w zależności od pogody od połowy czerwca do drugiej części sierpnia. Pozostały okres w ciągu roku nie gwarantuje utrzymania ciepłej wody. Inaczej sytuacja wygląda, jeżeli komuś zimna woda nie przeszkadza. Wówczas, jeżeli zapewnimy dobrą filtrację wody oraz regularne czyszczenie, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zażywać kąpieli od wiosny do jesieni. W okresie zimowym, ze względu na to, iż basen nie jest dużym zbiornikiem wodnym, może dojść do zlodowacenia powierzchni, co przełoży się na zniszczenie materiału basenu.

Baseny stelażowe — co po sezonie?

Basen stelażowy, który obudowę ma zwykłą, materiałową lepiej jest złożyć przed zimą, gdyż może on ulec pod wpływem mrozów zdeformowaniu, a w konsekwencji zniszczeniu.

Aby móc zostawiać basen poza sezonem, na okres zimowy, należy zainwestować w rozwiązania, gdzie producent dopuszcza tego typu możliwość. Oznacza to zakup np. basenu stelażowego panelowego. Wykonany jest on z solidnego, metalowego stelażu oraz obudowany panelami. Poza naturalną odpornością na zmienne warunki atmosferyczne gwarantuje również atrakcyjny design.