finanse

Jeśli chodzi o osobiste środki finansowe, wiele osób jest zaniepokojonych i zestresowanych, ponieważ procesy i potrzeby finansowe mogą być tak zagmatwane. Możesz nie wiedzieć, co naprawdę robisz, co może cię zranić na dłuższą metę. Zamiast podążać za tym procesem na ślepo, upewnij się, że znasz najlepszą strategię, zaczynając od tych wskazówek dotyczących finansów osobistych.

System transakcyjny z wysokim prawdopodobieństwem udanych transakcji, nie gwarantuje zysku, jeśli system nie ma kompleksowego podejścia do cięcia stratnych transakcji lub zamykania dochodowych transakcji, we właściwych miejscach. Jeśli, na przykład, 4 na 5 transakcji widzi zysk w wysokości 10 dolarów, potrzeba będzie tylko jednej straconej transakcji 50 dolarów, aby stracić pieniądze. Odwrotna sytuacja jest również prawdziwa, jeśli 1 na 5 transakcji jest rentowna po 50 dolarów, można nadal uważać ten system za udany, jeśli 4 tracące transakcje wynoszą tylko 10 dolarów każda.

Poznaj oznaki kłopotów finansowych u kredytodawcy i unikaj ich. Nagle otwierając wiele rachunków lub próbując są ogromne czerwone flagi na Twoim raporcie kredytowym. Używanie jednej karty kredytowej do spłacenia drugiej jest również oznaką kłopotów. Takie działania mówią potencjalnemu kredytodawcy, że nie jesteś w stanie utrzymać się z bieżącego dochodu.

Aby mieć pewność, że zawsze masz pieniądze, kiedy ich potrzebujesz, stwórz fundusz awaryjny. Najlepiej jest mieć od trzech do sześciu miesięcy dochodu na koncie oszczędnościowym, do którego masz łatwy dostęp. W ten sposób będziesz mieć pewność, że masz pieniądze odłożone na czas, kiedy ich absolutnie potrzebujesz.

Jeśli mieszkasz w pobliżu miejsca pracy, zastanów się nad jazdą na rowerze lub pieszo, aby zmniejszyć wydatki na gaz, co nieco poprawi twoje osobiste finanse. Przy stale rosnących cenach paliwa, w każdej chwili, kiedy możesz uniknąć korzystania z samochodu, zaoszczędzisz. Podczas gdy niektóre wycieczki są konieczne w samochodzie, krótsze trasy, którymi możesz chodzić, są często tymi, które masz najwięcej przystanków i przejść. Wyciąć samochód z równania na nich i obserwować wzrost równowagi.

Poszukaj tańszych mediów, aby uzyskać lepsze finanse osobiste. Jeśli masz tę samą firmę gazowniczą, plan taryfowy na telefon komórkowy lub inne narzędzie przez jakiś czas, to rozejrzyj się za lepszym rozwiązaniem. Wiele firm z chęcią zaoferuje Ci lepsze ceny tylko po to, abyś stał się ich klientem. Dzięki temu na pewno włożysz więcej pieniędzy do swojej kieszeni.

Jeśli jesteś bardzo dobry w płaceniu rachunków kartą kredytową na czas, zdobądź kartę, która jest powiązana z Twoją ulubioną linią lotniczą lub hotelem. Zgromadzone mile lub punkty mogą zaoszczędzić na kosztach transportu i zakwaterowania. Większość kart kredytowych oferuje również bonusy za pewne zakupy, więc zawsze poproś o zdobycie jak największej ilości punktów.

Unikaj korzystania z centrum handlowego w celu zaspokojenia swoich potrzeb w zakresie rozrywki. Prowadzi to często do wydawania pieniędzy, których nie masz i pobierania opłat za rzeczy, których tak naprawdę nie potrzebujesz. Staraj się robić zakupy tylko wtedy, gdy masz konkretny przedmiot do kupienia i konkretną kwotę do wydania. Pomoże Ci to utrzymać się na poziomie budżetu.

Jedną z rzeczy, którymi będziesz musiał się bardzo zainteresować analizując swoje osobiste finanse, jest wyciąg z karty kredytowej. Jest to bardzo ważne, aby spłacić dług z karty kredytowej, ponieważ będzie on wzrastał tylko wraz z odsetkami, które są na niego naklejane co miesiąc. Spłać natychmiast swoją kartę kredytową, aby zwiększyć swoją wartość netto.

Wyeliminuj karty kredytowe, które posiadasz dla różnych sklepów, w których robisz zakupy. Niosą one niewielki pozytywny wpływ na Twój raport kredytowy i prawdopodobnie zmniejszą go, niezależnie od tego, czy dokonujesz płatności na czas, czy nie. Spłać karty sklepowe, jak tylko pozwoli na to Twój budżet.

Doskonałym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy, przy tak drogim gazie, jak to jest, jest ograniczenie jazdy. Jeśli masz kilka spraw do załatwienia, spróbuj zrobić je w sumie w jednej podróży. Połącz wszystkie miejsca, do których musisz się udać, w efektywną trasę, aby zaoszczędzić na kilometrach, a w efekcie zaoszczędzić na gazie.

Jeśli chodzi o spłatę pożyczek i salda na karcie kredytowej, zawsze staraj się płacić jak najwięcej w ciągu miesiąca. Choć może to zmniejszyć ilość wolnej gotówki w każdym miesiącu, ostatecznie doprowadzi do znacznego wzrostu oszczędności w okresie wielu miesięcy lub roku.

Porozmawiaj z ludźmi, z którymi jesteś blisko, o tym, jak sobie radzisz finansowo. Pomoże im to zrozumieć, dlaczego nie umawiasz się z nimi tak często. Będąc szczerym, Twoi przyjaciele nie będą myśleć, że jesteś na nich zły, kiedy nie możesz iść na kolację. Pozwól, aby twoi bliscy wiedzieli, co się z tobą dzieje, aby zrozumieli, dlaczego robisz to, co robisz.

Przydatną wskazówką w zakresie finansowania osobistego jest zbadanie różnych źródeł finansowania przed zakupem nowego pojazdu. Lokalne banki i unie kredytowe mogą być wspaniałymi źródłami korzystnego oprocentowania kredytów samochodowych, często pokonując niewolnicze ramiona finansowe producentów. Organizując własne finansowanie przed wizytą u dealera samochodowego, można mieć pewność uzyskania najlepszej możliwej stopy oprocentowania.