biurowiec

Zarządzanie firmą w dzisiejszych czasach wygląda zupełnie inaczej, niż było to jeszcze kilka lat temu. Rozwój technologii sprawia, że coraz więcej spraw (w tym urzędowych) możemy załatwić przez internet, a praca zdalna przybiera na popularności. Przedstawiciele wolnych zawodów, którzy nie muszą przebywać fizycznej w określonym miejscu coraz chętniej, wybierają wirtualne biuro jako kompleksowe rozwiązanie swoich potrzeb. Dlaczego warto skorzystać z wirtualnego biura jakoś siedziby firmy?

Miejsce prowadzenia działalności a siedziba przedsiębiorstwa

Wyjaśnijmy na początku czy to w ogóle jest legalne. Otóż biuro wirtualne to miejsce, w którym możemy skorzystać z takich usług jak wirtualny adres firmy. Siedziba firmy to miejsce, w którym znajdują się dokumenty i stacjonuje zazwyczaj tu przedsiębiorca. Jeżeli będzie konieczna kontrola ze stronu urzędu to z pewnością, wybiorą właśnie to miejsce.

Siedziba nie jest jednak tym samym, co miejsce prowadzenia działalności. To obszar, w którym realizowane są działania firmy, które z kolei wynikają z charakteru prowadzenia przedsiębiorstwa. Może być to wiec biuro, czy fabryka.

Czytaj więcej: wirtualne biuro – adres do KRS.

Biura wirtualne — miejsce zamieszkania jako adres firmy

Jeżeli przedsiębiorca nie wskaże we wniosku stałego miejsca wykonania działalności, to jego własny adres zamieszkania będzie służył jako adres doręczeń. Ten adres będzie pojawiał się na wszystkich fakturach sprzedażowych. Nie dla wszystkich właścicieli firm taka forma jest atrakcyjna.

Po pierwsze zostają ujawnione wszystkie dane przedsiębiorcy i każdy będzie miał do nich dostęp, co z pewnością nie jest powodem do radości. Składać wizyty mogą niezapowiedziani kontrahenci, czy natarczywi klienci, a tego każdy chce uniknąć.

Znacznie lepszym pomysłem jest dokonanie rejestracji firmy w prestiżowej lokalizacji. W oczach kontrahentów oraz klientów będziemy figurować jako profesjonalna firma, a nasz prywatny adres pozostanie tylko do naszej wiedzy. Dzięki temu wirtualne biura i adres przybierają znacznie na popularności.

Wirtualne biuro a siedziba firmy

Mogłoby się wydawać, że adres wirtualny nie jest zbyt popularnym rozwiązaniem. Nic bardziej mylnego. Z usług takich jak wirtualne biuro Warszawa korzysta coraz więcej przedsiębiorców, szczególnie freelancerów. To im najbardziej zależy na tym, aby posiadać prestiżowy adres. Takie rozwiązanie ma również inne zalety.

Korzystanie z biur wirtualnych to szerokie spectrum usług. Możemy na przykład skorzystać z niego, jak z własnego biura i umówić się tam na spotkanie z klientem. Dostępne są także sale konferencyjne, dzięki czemu możemy przeprowadzić szkolenie lub naradę. Usługa ta dostarcza także możliwości pełnej obsługi korespondencji, e-maili, porady prawne i wiele więcej. Nie musimy martwić się o przyziemne sprawy, a jedynie o jak najwyższą jakość prowadzonych usług.