płytki

Granit, który jest bardzo popularny w budownictwie i wystroju wnętrz to przede wszystkim niesamowity oraz mocny materiał. To naturalna skała magmowa o trwałości i solidności zastosowań nieporównywalnej do żadnych innych. Naturalny kolor granitu dodaje elegancji i prestiżu wnętrzu, a różnorodność odcieni pozwala dopasować płytki z granitu idealnie do każdego stylu aranżacji. Płytki z granitu to unikatowe i ponadczasowe rozwiązanie, które uatrakcyjni każdą aranżację. Dodatkowo, płytki granitowe są trwałe i odporne na uszkodzenia. Mogą być więc z powodzeniem wykorzystywane do podłóg, ścian czy blatów kuchennych. Nie trzeba się też martwić o ich czyszczenie- wystarczy wilgotna ścierka i delikatny detergent.

Czym wyróżniają się płytki kamienne? Płytki podłogowe z kamienia naturalnego

Płytki granitowe cieszą się dużym powodzeniem ze względu na swoje walory estetyczne. Mogą być stosowane zarówno do pomieszczeń mieszkalnych, jak i użytku publicznego. Ze względu na swoje walory użytkowe z granitu produkuje się płytki ścienne, podłogowe a także płytki elewacyjne. Jego główne zastosowanie stanowi dekoracyjne pokrycie podłóg, ścian czy też ogrodzenia. Doskonale sprawdzą się także jako blat.

Niezaprzeczalnym atutem płytek granitowych jest ich unikatowość. Taki charakter oznacza również to, że każdy z układów granitu jest nietuzinkowy i może być wykorzystany tylko i wyłącznie do realizacji niepowtarzalnej aranżacji. Ponadto, granit jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu nawet intensywna eksploatacja nie wpłynie negatywnie na wygląd płytki. Niepodatne na zarysowania i ścieranie płytki kamienne, mogą być użytkowane przez długie lata bez obaw o utratę pierwotnego wyglądu.  

Płytki kamienne i ich cena. Ile kosztują płytki z kamienia naturalnego? Płytki marmurowe i granitowe

Płytki granitowe to także ich atrakcyjna cena. Ceny zależą od rodzaju kamienia oraz od wielkości płytek. Można więc kupić nawet kilka tysięcy sztuk płytek granitowych za śmieszną cenę, a to oznacza, że można dobrać dowolne, spersonalizowane układy granitu. Płytki można ułożyć w dowolny sposób, aby stworzyć z płytek swoje własne projekty.  Podobnie dzieje się w przypadku płytek marmurowych. Warto jednak pamiętać, że płytki z kamienia naturalnego to najwyższa jakość i doskonałość, dlatego warto dołożyć nawet więcej, aby móc przekonać się o atutach jakie posiada kamień naturalny. 

Wygląd płytek granitowych jest również doskonałym sposobem na podkreślenie stylu łazienki czy salonu. Należy pamiętać, by dobrać odpowiedniego rodzaju kamień do charakteru aranżacji i jej stylistyki. Granitowe płytki mogą wspaniale uzupełnić nowoczesny i minimalistyczny styl łazienki. 

Każdy rodzaj granitu ma swoje zalety, dlatego warto się dobrze zastanowić nad jego wyborem. Jeśli cenimy sobie praktyczność i chcemy mieć pewność, że aranżacje będą odporne na intensywne użytkowanie – granit jest idealnym materiałem na płytki. Do wyboru mamy płytki polerowane jak i matowe, które swobodnie można dostosować do stylistyki aranżacji. Atutem jer również fakt, że spokojnie dopasujemy blaty kuchenne do płytek. 

Nie bez znaczenia jest także fakt, że płytki granitowe są odporne na działanie czynników atmosferycznych. Nie blakną pod wpływem promieni słonecznych ani nie matowieją pod wpływem deszczu czy śniegu. Płytki granitowe są też odporne na ścieranie i zarysowania, dzięki czemu ich niezaprzeczalna uroda bardzo długo pozostanie nienaruszona.  

Płytki granitowe to wyjątkowy materiał, który z powodzeniem może być wykorzystywany do aranżacji każdego rodzaju pomieszczenia, ze względu na odporność na uszkodzenia mechaniczne. 

Ich jasna barwa świetnie sprawdza się w nowoczesnej, czy też rustykalnej aranżacji. Granit dodaje wnętrzu prestiżu i elegancji. Płytki granitowe i ich atrakcyjna cena i niepowtarzalny design sprawiają, że ich popularność stale rośnie. Coraz więcej osób decyduje się na płytki granitowe jako podstawowy materiał dekoracyjny w swoich domach.

Artykuł powstał przy współpracy z https://klink.pl/