parking

Planowanie podróży samolotem wiąże się z koniecznością uwzględnienia wielu aspektów. Istotna jest kwestia dotycząca transportu na lotnisko. Najłatwiej i najwygodniej dostać się tam własnym samochodem, który na czas wylotu można zostawić na parkingu.

Parkingi – ważny element infrastruktury lotniskowej

Samolot to szybki środek transportu cieszący się stale rosnącą popularnością. Zmieniające się potrzeby i oczekiwania w tym zakresie przełożyły się m.in. na rozbudowę portów lotniczych, przy których powstaje coraz więcej płatnych parkingów. Dla podróżnych stanowią one ogromne udogodnienie, ponieważ nie muszą się martwić o to, co zrobić z samochodem po dotarciu na lotnisko. Konkurencja w tej branży jest obecnie na tyle duża, że klienci mogą wybrać usługodawcę, którego oferta jest dla nich najatrakcyjniejsza pod kątem zawartości oraz ceny.

Parkingi przy lotniskach – jakie mają zalety?

Możliwość pozostawienia auta na czas wylotu w bezpiecznym miejscu to zdecydowanie największa zaleta, jaką odznacza się omawiany parking. Kraków Balice to przykład lokalizacji obsługiwanej przez Grupę Interparking. Firma udostępnia ok. 450 miejsc postojowych na długoterminowym parkingu. Oferuje bezpłatny transport pod terminal oraz dodatkowe wejście dla osób chcących przejść do terminala. Warto też przypomnieć, że nowoczesne parkingi przy lotniskach są wyposażone w rozmaite zabezpieczenia, dzięki czemu osoby nieuprawnione nie mają wstępu na teren obiektu. Tym spada ryzyko kradzieży lub uszkodzenia samochodu.

Jak wybrać najlepszy parking?

Decydując się na pozostawienie auta na parkingu przy lotnisku, trzeba pamiętać o paru sprawach. Aspekt cenowy ma oczywiście znaczenie – stawki za postój powinny być przyjazne dla kieszeni, niemniej nie są one jedynym wyznacznikiem wyboru parkingu. Wskazane jest, aby znajdował się on jak najbliżej terminala, a obsługująca go firma oferowała darmowy dojazd do terminala i z powrotem. Rzecz jasna opcja w postaci rezerwacji miejsca postojowego online to już w dzisiejszych czasach standard.