Naważarki półautomatyczne

Naważarki półautomatyczne to niezbędnik każdej firmy, która zajmuje się produkcją na szeroką skalę. Maszyny te przystosowane są do ważenia i pakowania różnych towarów. Urządzenia te posiadają niebagatelną ilość funkcji, a ich zastosowanie z pewnością poprawi dochód firmy i pozwoli zaoszczędzić czas.

Czym się charakteryzuje?

Naważarki półautomatyczne to przede wszystkim maszyny, które zostały stworzone z myślą o liniach produkcyjnych. Urządzenia te posiadają wyspecjalizowane głowice, które mają za zadanie odważyć ilość danego produktu, a następnie naprowadzić dany towar do opakowania. Całość jest scalona z systemem komputera, którego procesor rachuje pożądaną kompozycję. Korzystając z najnowszych technologii, półautomatyczne wagi wielogłowicowe, osiągają tempo do ponad 50 kompozycji na minutę — w zależności od naważarki.

Funkcje specjalne

Ważenie oraz pakowanie produktu to główne zalety naważarek półautomatycznych. Jednak maszyny zostały udoskonalone w dodatkowe funkcje, które pozwolą zaoszczędzić czas, a przede wszystkim zredukować koszta produkcji. Naważarki półautomatyczne zostały wyposażone w system automatycznego nadrukowywania kluczowych informacji danego produktu np.: numer seryjny, data ważności, a także opis danego towaru. Cały proces nadrukowywania etykiet jest zintegrowany z holistyczną pracą naważarki, a zatem nie opóźnia ani nie przeciąża maszyny.

Doskonała jakość

Kluczowym czynnikiem, który determinuje jakość produktu, jest klasa urządzenia. Naważarki zostały skonstruowane z myślą o tworach sypkich, ale także świeżych m.in.:

  • Mięso,
  • ryby i owoce morza,
  • kiełbasy,
  • warzywa i owoce.

Konwencjonalne ważenie produktów może prowadzić do sporych uchyleń w wadze. Natomiast naważarki oferują dokładny pomiar produktu, którego aberracja nie przekracza jednego procenta. Dodatkowo naważarki mają właściwości higieniczne, a zatem waga może być używana do praktycznie każdego produktu.

Idealna dla dużych i średnich firm

Naważarki półautomatyczne charakteryzują się wysoką wydajnością, przy niskim zużyciu prądu. Wbudowany podwójny system zasilania, wykorzystuje energię elektryczną i układ pneumatyczny. Rozwiązanie to zapewnia niezwykle wysoką efektywność pracy, która pozwala na zapakowanie 1000 produktów w ciągu godziny. Dodatkowy atutem jest szybkość pakowa, która znacząco redukuje koszty siły roboczej, a przy tym zachowuje jakość towaru. Dodatkowo maszyny minimalizują potencjalne uszkodzenia towaru, które znacznie częściej występują podczas manualnego pakowanie produktów.

Naważarki są doskonałym rozwiązaniem dla dużych, jak i umiarkowanych przedsiębiorstw, które dążą do zredukowania kosztów produkcji.