Leczyć kanałowo czy wyrwać

Leczenie kanałowe zębów nie kojarzy się pacjentom z niczym przyjemnym, jednak w niektórych przypadkach jest po prostu koniecznością. Alternatywą dla niego pozostaje wyłącznie wyrwanie zęba, lecz stomatolodzy nie rekomendują tego rozwiązania w praktycznie żadnej sytuacji. Dlaczego warto zdecydować się na leczenie kanałowe?

Kiedy konieczne jest przeprowadzenie leczenia kanałowego?

Leczenie kanałowe staje się koniecznością, gdy w miazdze zęba dochodzi do rozwoju stanu zapalnego. Dzieje się tak pod wpływem ciągłego działania czynników drażniących, a konkretnie bakterii. Co istotne, o leczeniu kanałowym zawsze decyduje lekarz- niektórzy pacjenci uważają, że jeśli ząb ich nie boli, to nie ma potrzeby jego przeprowadzania. Tymczasem należy ocenić stopień rozwoju próchnicy i część zęba, jaką zaatakowała. Jeśli zamiast leczenia kanałowego zostanie przeprowadzone zwykłe, to w krótkim czasie pacjent powróci do gabinetu, najprawdopodobniej z silnym, trudnym do opanowania bólem zęba.

Jakie są alternatywy dla leczenia kanałowego?

Leczenie kanałowe Warszawa to właściwie jedyny sposób, aby uratować chory ząb. Alternatywą pozostaje wyłącznie jego trwałe usunięcie, czyli wyrwanie, lecz większość stomatologów nie zgadza się z ujęciem wyrywania zęba w kategorii żadnych rozwiązań alternatywnych. Pozbawienie pacjenta zęba przynosi wiele problemów, powodując między innymi rozchwianie zębów sąsiadujących. Dlatego też wyrywanie to ostateczność, a decyzję o przeprowadzeniu zabiegu podejmuje się tylko wówczas, gdy z jakichś powodów nie można leczyć zęba kanałowo. Obecnie jednak takie sytuacje mają miejsce niezmiernie rzadko. Nowoczesny sprzęt, jakim dysponuje stomatolog Mokotów, sprawia, że niemal każdy pacjent może zostać zakwalifikowany do leczenia.

Leczenie kanałowe- szybko i bez bólu!

Jeszcze kilka lat temu pacjenci nie przystawali na leczenie kanałowe Warszawa, które kojarzyło im się głównie z bólem i koniecznością odbywania częstych wizyt w gabinecie stomatologicznym. Dziś jednak stomatolog Mokotów dysponuje nowoczesnymi narzędziami i środkami łagodzenia bólu, dzięki którym leczenie przebiega stosunkowo szybko, w przyjaznej atmosferze. Dlatego też, mając do wyboru leczenie kanałowe albo wyrwanie zęba, zdecydowanie warto wybrać pierwszą opcję. Rekomendują ją również lekarze stomatolodzy, którzy doskonale zdają sobie sprawę, jak dużym problemem, i to nie tylko natury estetycznej, są braki w uzębieniu.