słuchawki

Pracujesz w biurze lub call center? W twojej pracy ważną rolę odgrywają słuchawki z mikrofonem USB. Obawiasz się, że wielogodzinne noszenie słuchawek prędzej czy później wpłynie na kondycję twoich uszu i kręgosłupa? Niekoniecznie. Sprawdź, jaki sprzęt będzie najlepszy dla twojego zdrowia.

Obawa przed dźwiękiem

Korzystanie ze słuchawek niesie ze sobą różne zagrożenia. Badania pokazują, że nieumiejętne operowanie dźwiękiem może powodować trwałe problemy ze słuchem. Dotyczy to zwłaszcza wartości, które przekraczają 85 dB. Słuchawki z mikrofonem USB, jakie stosuje się w celach biznesowych, to specyficzne akcesorium. Pozwala na maksymalne skupienie podczas rozmowy, ale bez konieczności zwiększania poziomu decybeli. Do pracy biurowej, stacjonarnej lub zdalnej, wybieraj modele, w których jest opcja regulacji dźwięku. Dopasujesz go do swoich upodobań, nie ryzykując w dalszej perspektywie stopniowym pogorszeniem słuchu.

Wygodna i stabilna słuchawka mono

Czy da się zapomnieć o tym, że mamy na głowie słuchawkę? Owszem, jeśli jej model jest lekki i nieobciążający głowy i karku. W ofercie Axtel warto przyjrzeć się zwłaszcza stabilnej słuchawce biurowej typu mono. Użytkownik nawet po wielu godzinach pracy nie czuje żadnego dyskomfortu. Co więcej, poszczególne elementy słuchawki nie zmieniają w tym czasie swojej pozycji. Atestowane materiały, służące do produkcji są jednocześnie bardzo trwałe. Pałąk jest dodatkowo zabezpieczony metalem, poprawiając wytrzymałość słuchawki.

Materiały skóropodobne dla ochrony ucha

Pracownik oddelegowany do rozmów z klientami powinien sprawdzić, z jakiego tworzywa wykonano elementy, które bezpośrednio stykają się z uszami i głową. Zarówno pałąk jak i elementy nauszne nie mogą uwierać. Także w przypadku słuchawek z mikrofonem USB. Szukaj modeli, które mają specjalną, miękką otulinę w tych miejscach, najlepiej skóropodobną. To trwały element, który dodatkowo poprawia komfort podczas pracy. Ciemna kolorystyka materiału idealnie współgra z designem nowoczesnej słuchawki.

Powiększone głośniki to lepsza komunikacja

Idealny odsłuch podczas rozmowy to podstawa pracy, w której wykorzystujesz słuchawki z mikrofonem USB. Jak można go osiągnąć? Przydaje się szerokopasmowy dźwięk. Najlepiej w połączeniu z redukcją hałasu. Nowoczesne słuchawki skutecznie eliminują wszelkie odgłosy z otoczenia. Rozmówca ma wrażenie prowadzenia rozmowy tylko z jedną osobą. Nie słychać zgiełku z powierzchni biurowej lub home office. Jaki element wpływa na lepszą izolację od czynników rozpraszających? Okazuje się, że powiększone głośniki. Warto mieć na uwadze ten element jeszcze przed zakupami. Na redukcję hałasu mają też wpływ miękkie nauszniki.

Słuchawki nauszne coraz częściej wpisują się w rzeczywistość pracy biurowej. Obok urządzeń mobilnych, laptopa lub komputera stacjonarnego stają się ważnym elementem komunikacji między współpracownikami, lub klientem.