relingi

Styl skandynawski króluje w polskich domach już od kilku dobrych lat. Charakteryzują go przede wszystkim prostota, minimalizm, a także stonowana, naturalna kolorystyka. Jak wybrać uchwyty meblowe do mieszkania, w którym dominuje styl skandynawski? Które kolory relingów i gałek meblowych będą najbardziej odpowiednie?

Styl skandynawski a relingi meblowe – co warto wiedzieć?

Jakie są wnętrza zaaranżowane w stylu skandynawskim? Przede wszystkim jasne, przestrzenne, nieco surowe, ale przy tym niezwykle pogodne. W stylu tym chodzi o to, by stworzyć aranżację o neutralnym charakterze, odporną na zmiany trendów i jednocześnie taką, którą cechują ponadprzeciętne walory użytkowe. Właśnie dlatego mieszkania i domy w stylu skandynawskim są niezwykle praktyczne. Przejawia się to w najdrobniejszych detalach. Relingi meblowe są bez wątpienia jednym z nich. Jakie relingi pasują do mebli w stylu ludzi północy?

Najbardziej odpowiednie są uchwyty meblowe o prostej formie, bez ozdobników i upiększeń. Uchwyty mogą być wykonane z metalu, zarówno tego z połyskiem, jak i zupełnie matowego bądź satynowego. Wielbiciele stylu skandynawskiego najchętniej wybierają relingi w kolorze czarnym. Są one uniwersalne, nieco ascetyczne, a przy tym komponują się dosłownie z każdym odcieniem frontów meblowych. Najpopularniejsze relingi to te o zdecydowanych krawędziach, tak typowe dla wnętrz w stylu industrialnym, który z nurtem skandynawskim ma wiele elementów stycznych.

Przykłady relingów pasujących do minimalistycznych wnętrz można obejrzeć tutaj: https://sklep.merkuryam.pl/RELINGI-c32.

Jakie właściwości powinny mieć relingi meblowe?

Ponieważ gałki i relingi meblowe są elementami niezwykle intensywnie eksploatowanymi, powinny prezentować odpowiednią jakość. To niezwykle ważne zwłaszcza w przypadku zabudowy kuchennej, gdzie słaba jakość relingów zostanie bardzo szybko zdemaskowana pod wpływem dotykania ich mokrymi lub zabrudzonymi dłońmi. Dobre uchwyty powinny być zatem odporne na odbarwienie i korozję, a także łatwe w czyszczeniu. Idealnie, jeśli do utrzymania ich w czystości wystarczy wilgotna ściereczka z odrobiną detergentu.

Warto wspomnieć, że minimalistyczne relingi w stylu skandynawskim są niezwykle łatwe w eksploatacji, ponieważ nie posiadają zagłębień lub zakamarków, w których mogłyby gromadzić się zabrudzenia, takie jak kurz czy zaschnięty tłuszcz. To jeszcze jeden powód, dla którego skandynawskie relingi cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem pragmatycznych i rozsądnych polskich klientów.