domek

Budowa domu to kilkuetapowy proces, na który składa się szereg prac i zadań – zarówno tych formalnych, jak i na placu budowy. Jak przebiega budowa domu we współpracy z Espiro Investment? Zapraszamy do lektury!

Budowa domu to kilkuetapowy proces, na który składa się szereg prac i zadań – zarówno tych formalnych, jak i na placu budowy. Jak przebiega budowa domu we współpracy z Espiro Investment? Zapraszamy do lektury!

Współpracując z naszą firmą Espiro Investment, budujący mogą liczyć przede wszystkim na kompleksowe podejście. Z chwilą podpisania umowy bierzemy na siebie odpowiedzialność za realizację prac budowlanych, dzięki czemu Inwestorzy nie muszą przejmować się ciągłym nadzorem. W zamian skupić się mogą na przyjemnej stronie budowy wymarzonego domu – projektowaniu wnętrz i aranżacji.

Krok 1 – wycena budowy i podpisanie umowy

Pierwszym etapem naszej współpracy jest wycena, której dokonujemy na podstawie pełnego projektu architektonicznego. Nasz kosztorys jest oczywiście bezpłatny i w zupełności niezobowiązujący. Dedykowany opiekun klienta zarekomenduje już na tym etapie najlepsze rozwiązania materiałowe oraz technologiczne i uwzględni je w wycenie. Co ważne, kosztorys zawiera zarówno robociznę, jak i materiały oraz sprzęt, a także koszty transportu, zaplecza socjalnego dla ekipy budowlanej i nadzoru doświadczonego kierownika budowy.

Po zaakceptowaniu przez budujących kompleksowej oferty podpisujemy umowę zawierającą informację o terminach rozpoczęcia i zakończenia prac, których zawsze przestrzegamy. Istotną informacją dla budujących jest także fakt, iż nie pobieramy zaliczek – rozliczamy się po wykonaniu poszczególnych etapów, na podstawie podpisanego protokołu, który jest zgodny z ustaleniami pomiędzy Espiro Investment a budującymi.

Krok 2 – dobór projektu i adaptacja

Wybór odpowiedniego projektu domu nastręcza budującym nieraz wielu problemów. Jest to ważna decyzja, która generuje równocześnie liczne pytania i dylematy. Szczególnie kłopotliwa bywa analiza warunków zabudowy bądź zapisów planu miejscowego – na podstawie których należy dobrać projekt. W Espiro Investment wspieramy budujących w tej decyzji swoją wiedzą i doświadczeniem, pomagając w wyborze optymalnego projektu. Służymy wsparciem również w adaptacji projektu domu, dostosowując gotowe rozwiązanie do indywidualnych potrzeb i oczekiwań przyszłych mieszkańców.

Krok 3 – formalności

Gdy projekt jest już wybrany, czas zająć się formalnościami. Jest ich całkiem sporo, należy bowiem:

 • zamówić projekt indywidualny lub wybrać projekt gotowy,
 • zebrać dokumenty konieczne do uzyskania pozwolenia na budowę,
 • zamówić projekty przyłączy i podpisać umowy o przyłączenie,
 • przeprowadzić prace geodezyjne i badania gruntu, jeśli są potrzebne,
 • zgłosić rozpoczęcie robót budowlanych.

W Espiro Investment wspieramy naszych Klientów w kompletowaniu wymaganej dokumentacji, niezbędnej do uzyskania pozwolenia na budowę, a także do wykonania przyłączy. Pomagamy również budującym w uzyskaniu najbardziej korzystnej formy sfinansowania budowy domu. Z chęcią dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem, dzięki czemu budujący sprawniej i bez niepotrzebnego stresu dopinają wszelkich formalności, które pozwolą ruszyć z budową.

Krok 4 – stan zero

Zanim dom zacznie rosnąć, wykonać jeszcze trzeba szereg prac przygotowawczych. Do obowiązkowych zadań zalicza się:

 • ogrodzenie tymczasowe placu budowy,
 • wytyczenie budynku przez geodetę,
 • budowa fundamentu oraz piwnicy (jeśli jest),
 • izolacja podziemnej części budynku,
 • rozprowadzenie poziomej instalacji kanalizacyjnej,
 • ułożenie betonowego podkładu.

Budujący z Espiro Investment mogą spać spokojnie – realizujemy bowiem wszystkie powyższe prace. Zlecając naszej firmie realizację inwestycji od A do Z, Klienci nie muszą poszukiwać kolejnych ekip podwykonawczych, ani martwić się wynajmem profesjonalnego sprzętu. Nasza firma posiada grono specjalistów, których angażujemy do współpracy, gdy jest taka potrzeba. Dbamy także o dostarczenie na plac budowy niezbędnego sprzętu, w tym maszyn do prac ziemnych, oraz materiałów. Dla budujących to duża oszczędność czasu, ale i pieniędzy.

Krok 5 – stan surowy

Realizacja budynku w stanie surowym obejmuje prace takie jak:

 • wzniesienie ścian murowanych oraz kominów,
 • wykonanie stropów oraz schodów wewnętrznych,
 • realizację więźby dachowej i pokrycie dachu,
 • montaż rynien.

Po zakończeniu stanu zerowego nadchodzi czas na wzniesienie budynku. Nasze ekipy budowlane realizują kompleksowo wszystkie prace, dbamy również o to, by na budowę dostarczone były potrzebne materiały. Szczególnie istotna jest dla nas jakość naszej pracy – na elementy stanu surowego udzielamy Klientom do 10 lat gwarancji.

Krok 6 – stan deweloperski

Jeśli umowa obejmuje realizację stanu deweloperskiego, to w zakres naszej pracy wchodzą także:

 • instalacje wewnętrzne,
 • tynki wewnętrzne,
 • posadzki,
 • prace elewacyjne,
 • montaż parapetów,
 • ocieplenie poddasza.

Na elementy stanu deweloperskiego udzielamy 3 lat gwarancji. Wraz z przekazaniem kluczy do wymarzonego domu przekazujemy również kompletną dokumentację gwarancyjną na materiały, jakich użyto do budowy domu.

Krok 7 – Wykończenie wnętrz

W Espiro Investment świadczymy także usługi związane z wykończeniem domu. Projektujemy wnętrza i kompleksowo realizujemy projekt. Nasze prace uwzględniają także wykonanie zabudowy meblowej. Dzięki temu możemy zaoferować budującym wsparcie na każdym etapie budowy domu – od początkowych formalności, aż do momentu, gdy wnętrze jest gotowe do zamieszkania.

Na każdym etapie prac do dyspozycji budujących pozostaje również opiekun budowy, który odpowiada na wszelkie pytania. To po stronie Espiro Investment jest wprowadzenie projektu domu w życie, dzięki czemu budujący angażują się w budowę domu na tyle, na ile chcą.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani współpracą z naszą firmą, zapraszamy do kontaktu! Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania.