ogród

Wiele osób mówi, że ogrodnictwo to trudna rzecz do rozpoczęcia, ale to prawda tylko wtedy, gdy nie wiesz, co robisz. Sposobem na osiągnięcie sukcesu w ogrodnictwie jest edukowanie się w tym temacie na tyle, na ile jest to możliwe. Kiedy to robisz i zaczynasz pracę w ogrodzie, powinieneś być zadowolony z jej wyników.

Wybór pnącza. Rośliny pnące są zazwyczaj uprawiane w pojemnikach, choć czasami są sprzedawane jako rośliny o nagich korzeniach. Wybierz zdrowo wyglądającą roślinę z dobrą strukturą zarówno ustalonych pędów, jak i nowych pędów. Odwróć doniczkę i sprawdź, czy nie ma młodych korzeni wyrastających z otworów w dnie. Jeśli tak, oznacza to, że roślina jest dobrze ukorzeniona. Odrzuć każdą roślinę, która jest związana z doniczką (co oznacza, że nie można jej łatwo usunąć z doniczki).

Zwróć uwagę na zgodność twoich roślin. Możesz sadzić wysokie rośliny, takie jak pomidory, i używać ich do cieniowania takich wrażliwych na słońce roślin jak sałata i szpinak. Te kombinacje mogą zmniejszyć ilość żyznej przestrzeni, której potrzebuje twój ogród, a jednocześnie zwiększyć plon wszystkich rodzajów roślin, które masz.

Wykorzystaj uchwyty narzędzi ogrodowych jako wygodne prowizoryczne linijki. Duże narzędzia, takie jak grabie, kopyta lub łopaty, mogą być używane jako kije pomiarowe. Rękojeści tych narzędzi należy układać na ziemi, gdzie są płaskie i nie ma na nich żadnych zakłóceń, np. żwiru, i rozciągać taśmę mierniczą wzdłuż jednej strony. Następnie za pomocą Sharpie’a dokładnie oznaczyć odległość między nimi. Kiedy zdecydujesz się ponownie pracować w ogrodzie, będziesz miał do dyspozycji linijkę.

Podczas kopania dołków pod rośliny, nie bądź schludnym dziwakiem. Nie kopcie dołów, które są idealne, a ich boki tak gładkie, jak to możliwe. W rzeczywistości utrudniacie systemowi korzeni nowej rośliny utrzymanie się w ziemi. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy zachować niecodzienny porządek w otworach.

Nie dopuszczajcie do tego, aby w ogrodzie zabrakło wody. Wiele osób ma nierealistyczne oczekiwania co do codziennego podlewania ogrodu po pracy, ale życie staje na przeszkodzie i to jest koniec ogrodu. Zainstaluj system zraszaczy, aby zapewnić ogrodowi wystarczającą ilość wody. Mimo, że stanowi to dodatkowy koszt dla ogrodu, jego wygoda jest warta wydanych pieniędzy.

Nie należy zapominać o słońcu, decydując się na miejsce do ogrodu. Ogrody potrzebują słońca. Prawie wszystkie kwitnące rośliny i warzywa najlepiej rosną w doskonałym świetle słonecznym. Warzywa takie jak pomidory potrzebują dużo światła słonecznego i nie będą bez niego produkować. Jeśli nad obszarem znajdują się drzewa, należy je przyciąć lub poszukać innego miejsca, ponieważ ogród bez słońca jest skazany na porażkę.

Dzięki informacjom, których właśnie się dowiedziałeś, powinieneś zacząć czuć, że możesz rozpocząć swój domowy ogród. Pamiętaj, że jedyną szansą na sukces jest wykształcenie się w tym zakresie, a następnie zastosowanie do ogrodu wszystkiego, czego się nauczyłeś, a jeśli to zrobisz, to w mgnieniu oka będziesz miał dobrze prosperujący ogród.