nauka-angielskiego-we-Wrocławiu

Nauka języków online jest w ostatnim czasie coraz popularniejsza. Taka metoda jest wygodnym rozwiązaniem, które warto rozważyć, jeśli chcemy zacząć w krótkim czasie mówić w języku obcym.

Dlaczego kurs online ma sens?

W ostatnim czasie, szczególnie w związku z pandemią, bardzo wiele usług świadczonych jest online. W ten sposób prowadzi się na przykład zajęcia edukacyjne z różnych dziedzin. Popularną opcją jest kurs językowy online. Forma zdalna zapewnia uczestnikom bezpieczeństwo, ale również pozwala na zdobywanie wiedzy w bardzo wygodny sposób. Coraz więcej osób decyduje się więc na taką opcję.

Zdalne nauczanie języków obcych jest efektywne i komfortowe. Nie trzeba przejmować się dojazdami czy tym, że interesujący nas kurs odbywa się daleko od miejsca naszego zamieszkania. Lokalizacja nie stanowi żadnego ograniczenia. Tego rodzaju zajęcia są też idealnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie komfort przebywania we własnym domu. Do lekcji dołączyć można z kanapy, z kubkiem herbaty w ręce. Nawet jeśli dane zajęcia odbywają się wcześnie rano lub wieczorem, tak aby dołączyć do nich mogły osoby pracujące, zyskuje się sporo czasu, który spędzilibyśmy na dojazdach, na przykład do centrum miasta. Dodatkową zaletą jest to, iż w zajęciach zdalnych można bez problemu wziąć udział nawet wtedy, gdy przebywamy poza miejscem zamieszkania, ponieważ wyjeżdżamy służbowo czy w sprawach rodzinnych.

Oferty kursów językowych online

Metod nauki języka jest tyle, ile szkół. Jest więc w czym wybierać. Niezależnie od tego, który kurs wybierzemy, podstawą efektywnego nauczania jest dobra kadra i na ten aspekt dobrze jest zwrócić uwagę. Ciekawą ofertę mają na przykład kursy Gerelis. W szkole tej, zajęcia prowadzi się metodą naturalną i bezpośrednią, kładąc główny nacisk na komunikację. Uczestnicy mają po ukończeniu kursu bez problemu dogadywać się z cudzoziemcami. W zajęcia wplecione są gry, zabawy językowe, dzięki którym kursanci przyswajają dany język w sposób lekki, niewymuszony. Uczestnicy kursu nie korzystają z podręczników. Różnorodne materiały opracowywane dla słuchaczy, opracowywane są według autorskiej metody założycielki szkoły. Żeby pomóc w rozwoju zdolności komunikacyjnych, zajęcia prowadzą native speaker oraz profesjonalny lektor. Przy takiej konstrukcji zajęć, uczestnika przez cały czas otacza język angielski, zaczyna on szybciej myśleć w danym języku, posługiwać się całym kontekstem, nie tylko pojedynczymi słowami. Co więcej, ten sposób nauczani nastawiony jest na przełamanie bariery językowej.

Co istotne, zajęcia odbywają się w czasie rzeczywistym. Kontakt z językiem jest żywy, nie odbywa się na podstawie przygotowanych uprzednio nagrań. Podczas zajęć uczestnicy mogą zadawać pytania, na bieżąco rozwiewać wątpliwości. W kameralnych 4-6 osobowych grupach, prowadzący ma czas dla każdego uczestnika, łatwiej też jest dopasować poziom nauczania do poziomu grupy. O zakończeniu kursu zaświadcza certyfikat, który włączyć można w CV.

Istnieje możliwość hybrydowego uczestnictwa w zajęciach. Warto w tym miejscu dodać, że szkoła językowa stanowi również dom tymczasowy dla zwierząt ze schroniska. Dlatego też, zajęcia w niej odbywają się w towarzystwie czworonogów, co sprawie, że dzieci jak i dorośli słuchacze kursów mniej stresują się procesem nauki.