detailing

Każde regularnie użytkowane auto ulega powolnemu zużyciu. Mowa tutaj nie tylko o częściach samochodowych ale również o tym, co rzuca się jako pierwsze w oczy – karoseria. Jazda w różnych warunkach atmosferycznych lub na wymagających trasach sprzyja powstawaniu zabrudzeń, co negatywnie odbija się na wyglądzie naszego samochodu. Oczywiście możemy temu zapobiec poprzez regularne wizyty na myjni. Dzięki temu unikniemy nawarstwiania się brudu, jednakże efekty nie będą imponujące. Jeśli chcemy, aby nasze auto przyciągało swoim blaskiem lub po prostu mamy ochotę na usunięcie drobnych defektów to detailing jest świetnym rozwiązaniem. 

Kompleksowa usługa na miarę Twoich potrzeb.

Detailing składa się z wielu czynności, które swoim zakresem obejmują całe auto. Jest to skomplikowany proces czyszczenia, konserwacji a także renowacji samochodu, dlatego też warto tę pracę oddać w ręce specjalistów. Przed samodzielnym przystąpieniem do detailingu, dobrze jest zaopatrzyć się nie tylko w odpowiednie kosmetyki czy pomocne sprzęty ale przede wszystkim w specjalistyczną wiedzę ze sprawdzonych źródeł. Efektem dobrze przeprowadzonego detailingu będzie czyste i zadbane wnętrze jak i lśniąca karoseria. Proces ten może również obejmować usuwanie drobnych przebarwień lakieru lub niewielkie zarysowania. 

Zadbaj o ochronę na przyszłość.

Jeśli chcemy, aby nasza karoseria była odporna na działanie czasu, dobrze jest skorzystać z warstwy ochronnej. Powłoka ceramiczna jest powszechnie stosowana w świecie detailingu. Jej głównym zadaniem jest ochrona przed zabrudzeniami, ułatwienie pielęgnacji samochodu jak i nadanie karoserii większego blasku. Możemy spotkać się z wieloma powłokami, które świetnie sprawdzą się nie tylko w przypadku lakieru ale również felg czy zacisków hamulcowych. Kluczem do sukcesu jest wybranie powłoki odpowiedniej do potrzeb naszego samochodu, która dodatkowo spełni nasze wizualne oczekiwania. 

Detailing to nie wszystko.

Detailing to usługa, która z pewnością zapewni Ci kompleksową odnowę Twojego samochodu i zapewni ochronę na przyszłe lata. Nie możesz jednak zapomnieć o regularnej pielęgnacji, która będzie dopełnieniem całego procesu i gwarancją satysfakcjonujących efektów. Warto jest wprowadzić profesjonalne produkty, które zadbają o nasze auto podczas bieżącej pielęgnacji. Najlepiej unikać myjni bezdotykowych oraz automatycznych ze szczotkami a zamiast tego zaopatrzyć się w rękawicę do mycia auta, która bezpiecznie usunie zabrudzenia bez ryzyka porysowania lakieru. Do pielęgnacji szyb zabezpieczonych hydrofobowo dobrze jest używać produktów do mycia szkła. Dodatkowo ważne jest, aby nie myć samochodu twardą wodą. 

Detailing jest dziedziną, która zdobywa coraz większą popularność. Wszystko to za sprawą niesamowitych efektów, które powodują zachwyt u niejednego kierowcy. Odpowiednia pielęgnacja może podnieść walory estetyczne naszego samochodu a także przedłużyć trwałość jego elementów.