klucz

Rynek magazynowy w Polsce to jeden z najdynamiczniej rozwijających się tego typu rynków w całej Europie Wschodniej. Self storage to jedno z określeń, jakie najczęściej pojawiają się w tym kontekście. Warto zatem wiedzieć, co się za nim kryje.

Self storage – usługa na miarę konkretnych potrzeb

Określenie self storage oznacza usługę, która polega na najmie samoobsługowych powierzchni magazynowych znajdujących się w specjalnie przystosowanych do tego obiektach. Są to nieduże boksy o wielkości od 1 m kw. do maksymalnie ponad 20 m kw., niemniej największe zainteresowanie wzbudzają najmniejsze przechowalnie. Usługa ta cieszy się w Polsce coraz większą popularnością – zarówno wśród osób prywatnych, jak i klientów komercyjnych. Bardzo często uważana jest za alternatywę dla tradycyjnego najmu, którego przedmiotem są duże hale magazynowe. Wypada jednak pamiętać, że w rzeczywistości są to dwie odrębne usługi adresowane do zupełnie innego grona odbiorców.

Self storage – jakie zalety ma usługa?

Jak podkreślają klienci firmy Kangu Self Storage obecnej na polskim rynku od dekady, na wynajęcie magazynu samoobsługowego warto zdecydować się z kilku powodów. przede wszystkim jest to ogromna wygoda, ponieważ taka powierzchnia przydaje się w wielu sytuacjach, np. na czas przeprowadzki, remontu czy dłuższego wyjazdu. Umożliwia też przechowywanie różnych rzeczy, na które nie ma miejscu w mieszkaniu – nie trzeba się ich pozbywać. Boks da się wynająć na dowolny okres – w zależności od konkretnych potrzeb. Niezwykle istotne jest też to, że opłaty z tego tytułu nie są wygórowane. Średnio za wynajęcie mini przechowalni o powierzchni 1 m kw. należy zapłacić ok. 100 zł netto miesięcznie.

Self storage – o tym musisz wiedzieć!

Usługa najmu magazynów samoobsługowych jest w Polsce dostępna wyłącznie w dużych miastach. Niewykluczone, że za jakiś czas ulegnie to zmianie, ale póki co taką możliwość mają jedynie mieszkańcy największych ośrodków miejskich w kraju. Decydując się na wynajęcie boksu, należy koniecznie zapoznać się z regulaminem usługodawcy.