owoce

Sztuczne warzywa i owoce wspierają sprzedaż, zaciekawiają Klientów i wyróżnia asortyment.

Sztuczna żywność w postaci realistycznie odwzorowanej prawdziwej żywności sprawia, że sztuczne owoce i warzywa wyglądają zawsze świeżo i naturalnie. To dodatek, którego nie może zabraknąć w sklepach spożywczych, warzywnych i ekologicznych.

Atrapy owoców i warzyw: materiał, cena

Sztuczną żywność wykonuje się na przykład z pianki poliuretanowej i plastiku. Pianka poliuretanowa znana jest z zastosowania jako materiał izolacyjny i uszczelniający. Cechuje się elastycznością i lekkością, przy jednoczesnej trwałości. Dlatego też to właśnie te technologie i materiały znalazły zastosowanie w produkcji sztucznej żywności.
Atrapy produktów spożywczych wykonywane są w rozmiarach odpowiadających prawdziwej żywności. Kolor, tekstura i charakterystyczne szczegóły do złudzenia naśladują rzeczywiste artykuły. W ten sposób prawdziwe i sztuczne produkty są niemal niemożliwe do odróżnienia.

Owoce, warzywa i pieczywo zakupimy w sklepach oferujących wyposażenie dla sklepów.

Sztuczna żywność sprzedawana jest w dość przystępnych cenach. Za pojedynczy element zapłacimy już od kilku do kilkunastu złotych. Żywność z dużą ilością elementów, jak na przykład ananas czy drzewko cytrynowe, będzie nieco droższa. Zestawy warzyw i owoców kosztują natomiast kilkadziesiąt złotych.

Gdzie umieścić sztuczne warzywa i jak o nie dbać

Gdzie umieścić sztuczne owoce, produkt spożywczy? Uwagę Klientów w sklepach spożywczych i warzywnych przyciągną kolorowe sztuczne owoce i warzywa ułożone na witrynie sklepowej. Będą także świetnym uzupełnieniem promocji i akcji tematycznych na sali sklepu spożywczego. Sztuczna żywność może być również pomysłem na aranżację danego działu w sklepie. Przykładem może być dział z warzywami i owocami, gdzie szczyt regału warzywnego udekorujemy zestawem warzyw i owoców. Umieszczone w sąsiedztwie asortymentu sztuczne owoce i warzywa pomogą w stworzeniu efektu obfitości.

W przypadku osiedlowych sklepów warzywnych aranżację stworzoną z warzyw i owoców ułożymy na drewnianych skrzyniach lub parapecie. Wiszące elementy, takie jak warkocze czosnku, papryczki chili czy gałązki pomidorków koktajlowych możemy zawiesić na elementach regałów lub straganów.

Z kolei w piekarniach i cukierniach zastosujemy sztuczne pieczywo, na przykład w postaci weki. Dodatkiem mogą być też donuty, hot dogi czy hamburgery. Ta kategoria sztucznej żywności sprawdzi się także w restauracjach i barach, hotelach, jako uzupełnienie wystawy tematycznej w różnych branżach.

Jak dbać o sztuczną żywność? Wystarczy, że raz na jakiś czas oczyścimy powierzchnię z kurzu za pomocą ściereczki. Uważajmy natomiast na preparaty do czyszczenia, gdyż mogą one spowodować zmycie lub wyblaknięcie farby z powierzchni.