kobietaGray haired elderly woman in an autumn park

W ostatnich latach rynek opiekuńczy prężnie się rozwija. Narastająca ilość niemieckich seniorów i marka, którą wyrobiły sobie polskie opiekunki osób starszych, powodują wysyp nowych ofert pracy. Niemieckie rodziny darzą opiekunki pochodzące z Polski dużym zaufaniem i chętnie powierzają im opiekę nad swoimi bliskimi. Jednak praca w Niemczech to również najczęściej kilkutygodniowy wyjazd do innego kraju. A co się z tym wiąże – mnóstwo pytań o bezpieczeństwo i warunki zatrudnienia. Przed podjęciem decyzji i podpisaniem umowy warto rozwiać wszelkie wątpliwości i uniknąć nieprzyjemnych sytuacji. Dowiedz się, jakie są najczęstsze obawy opiekunek osób starszych.

O co zapytać przed podjęciem pracy?

Przed wyjazdem najlepiej zrobić sobie spis kwestii, które najbardziej Cię nurtują. Musisz zyskać pewność, że zlecenie odbywa się na warunkach, które akceptujesz. Nie bój się pytać o kwestie finansowe, szczegóły umowy, czy warunki na miejscu. Masz prawo, wiedzieć o wszystkim, co dotyczy opieki nad seniorem i formalności z tym związanych. Przyszłe opiekunki często zastanawiają się, czy będą mogły korzystać z opieki lekarskiej w Niemczech. Przedmiotem pytań często staje się samo przebywanie z seniorem. Czy otrzymam pomoc w razie nagłych sytuacji? Czy zlecenie będzie dopasowane do moich preferencji? Czy mam szansę na dobre zarobki? Odpowiedź na wszystkie pytania brzmi tak, pod warunkiem, że znajdziesz legalną i uczciwą ofertę.

Jak szukać uczciwej pracy dla opiekunki seniora?

W tym celu najlepiej będzie skorzystać z pomocy doświadczonych specjalistów. Pomoc agencji opiekuńczych umożliwi Ci skupienie się wyłącznie na wyjeździe. Bez zajmowania się dokumentacją i zamartwiania o swoją przyszłość. Taką firmą jest Veritas Opieka – jeden z liderów w branży, zajmujący się kompleksową organizacją wyjazdów. Całość pracy odbywa się na bazie legalnej umowy. Wszystkie zlecenia zostają zweryfikowane na miejscu. W razie nagłych sytuacji opiekunka ma do dyspozycji doświadczonego koordynatora oraz całodobową infolinię. Dodatkowo agencja proponuje atrakcyjne warunki finansowe – średnio 1800 € netto miesięcznie. Szukasz bezpiecznego zlecenia? Sprawdź najnowsze oferty pracy w firmie Veritas Opieka: Opieka Niemcy oferty od zaraz