smartfon

Chińscy producenci telefonów szybko rozwijają działalność i podbijają kolejne rynki europejskie. Dla wielu z nas do niedawna oczywistym wyborem był smartfon Samsung, ale wiele osób decyduje się jednak na modele innych firm. Dlaczego? Telefony Realme, Oppo czy Xiaomi mają całkiem niezłe specyfikacje, a kosztują znacznie mniej. Poznaj chińskie marki smartfonów, które są warte uwagi.

Mimo że nadal smartfon Samsung czy Apple są synonimem wysokiej jakości i marzeniem wielu osób, chińskie urządzenia zdobywają popularność i uznanie. Na początku podchodziliśmy do nich krytycznie i sceptycznie, sądząc, że nie mogą to być naprawdę dobre produkty. Złośliwi nazywali je telefonami dla ubogich lub tandetą i kiczem.

Jednak dzisiaj zamiast dystansu mamy uznanie – to w pełni wartościowe produkty, prezentujące dobry stosunek ceny do jakości. Wiele modeli zapewnia jakość niemal flagowca, ale w znacznie przystępniejszej cenie. Wśród chińskich marek na uwagę zasługują m.in. telefony Realme, Xiaomi oraz Oppo.

Wybrane smartfony z koncernu BBK Electronics

Należą do niego takie marki jak Oppo, Realme, Vivo oraz OnePlus. Poniżej omawiamy wybrane z nich. Dzięki tym kilku popularnym brandom, BBK Electronics szybko zyskał pozycję jednego z największych producentów smartfonów.

Telefony Realme

Realme to chiński producent mający siedzibę w prowincji Guangdong. Firma powstała z inicjatywy wiceprezesa marki Oppo. Realme oferuje telefony, słuchawki, opaski fitness i smartwatche, ale to właśnie smartwatche przyniosły firmie największy rozgłos. Wśród polecanych modeli są takie telefony Realme jak m.in. Realme 8i czy nieco starszy Realme 7. Stanowią poważną konkurencję dla innych modeli jak m.in. smartfon Samsung.

Telefony Oppo

Druga marka także należy do koncernu BBK Electronics. Oppo szybko zdobyło wielu klientów ze względu na świetnej jakości aparaty, ale też mocne procesory i baterie. Firma zapewnia wysoką jakość, ale też szeroki wybór – w ofercie jest bardzo duży wybór modeli na każdą kieszeń.

Telefony Xiaomi W takim zestawieniu nie może zabraknąć marki Xiaomi, która przetarła szlaki innym. Nowoczesne smartfony Xiaomi to poważna alternatywa dla smartfona Samsung czy Apple. Odpowiadają na potrzeby i wymagania różnych użytkowników – najpopularniejsze są modele ze średniej półki, które niewiele odbiegają od znanych flagowców wspomnianych firm. Xiaomi stawia na solidne wykonanie, dobre wyposażenie oraz wydajną pracę. W ofercie firmy są nie tylko smartfony, ale także słuchawki bezprzewodowe czy smartbandy.