parking

Strefy płatnego parkowania funkcjonują obecnie nie tylko w największych miastach w Polsce. Są już stałym elementem miejskiego krajobrazu, niemniej kierowcy często na nie narzekają. Nie dzieje się tak zresztą bez przyczyny – nikt nie chce płacić za postój więcej niż w rzeczywistości powinien.

Kłopoty z parkowaniem – chleb powszedni kierowców

Na trudności ze znalezieniem odpowiedniego miejsca postojowego narzekają zwłaszcza kierowcy poruszający się po ulicach dużych miast. W centrach największych ośrodków miejskich znalezienie wolnego miejsca, gdzie można zostawić samochód, zajmuje średnio ok. 40 minut. Poszukiwania nie zawsze zwieńczone są sukcesem, co kończy się pozostawianiem aut na chodnikach czy trawnikach. Nie bez powodu w miastach funkcjonuje coraz więcej stref płatnego parkowania, ale i tu pojawiają się kłopoty. Kolejki do parkomatów, brak drobnych, naliczanie opłat za każdą rozpoczętą godzinę parkowania – to najczęstsze niedogodności.

Dlaczego warto mieć na telefonie aplikację do parkowania?

Istnieje wiele powodów, dla których każdemu kierowcy przyda się aplikacja do płacenia za parking. Leszno to doskonały przykład lokalizacji, gdzie w określonych strefach można płacić za postój aplikacją AnyPark. Nie ma przy tym konieczności kupowania biletów w parkometrze, ponieważ postój jest w całości obsługiwany z poziomu aplikacji. W ten sposób można szybko rozpocząć i zakończyć parkowanie lub przedłużyć jego czas. Użytkownicy mają też dostęp do dotykowych funkcji premium oraz za sprawą opcji sekundowego naliczania płacą za rzeczywisty czas postoju.

Jak korzystać z aplikacji do parkowania?

Korzystanie z aplikacji do parkowania jest bardzo proste. W pierwszej kolejności należy zainstalować ją na swoim telefonie – do wyboru są wersje na smartfony z Androidem oraz na iPhone’y. Następnym krokiem jest zarejestrowanie konta klienta, które zostaje poddane weryfikacji. Później już swobodnie można używać aplikacji – wyróżnia się ona intuicyjnym interfejsem, a z jej obsługą bez problemu poradzi sobie każdy.