zakupy

Każdy marzy o swoim własnym biznesie, który byłyby odporny na różnego typu kryzysy. Takim, który mógłby być otwarty przez 24 godziny na dobę i który wymagałby niewielkiego wkładu finansowego. Idealny sklep to taki, który nie wymaga też nieustannej obecności lub zatrudniania wielu pracowników do obsługi klientów. Na szczęście dzięki mocy internetu założenie takiego sklepu jest możliwe. Jak otworzyć własny sklep online? Co w nim sprzedawać, by zarabiać?

Otwarcie sklepu – rejestracja firmy

Oczywiście, jeśli chcesz założyć własny sklep, to koniecznie musisz pamiętać o wypełnieniu niezbędnych formalności. Twoja firma musi przecież działać legalnie. Na szczęście obecnie zarejestrowanie jej nie jest zbyt trudne. Możesz wypełnić odpowiedni wniosek online na stronie CEIDG. Pamiętaj jednak, że od kilku lat możesz prowadzić też działalność nierejestrowaną. Jest ona dopuszczalna w sytuacji, w której Twój miesięczny przychód nie przekracza połowy najniższego wynagrodzenia. W 2022 roku wynosi on 1505 złotych. Po przekroczeniu tego limitu konieczne jest zarejestrowanie firmy. Prowadzenie działalności nierejestrowanej nie zwalnia z prowadzenia księgowości i odprowadzania podatku dochodowego. W przypadku sklepów internetowych to rozwiązanie często jest nieopłacalne, więc warto dobrze zastanowić się przed jego wyborem.

Wybór odpowiedniego silnika sklepowego

Każdy sklep internetowy musi działać na określonym silniku. Oznacza to, że potrzebne jest specjalne oprogramowanie, które umożliwia mu działanie. Najbardziej popularny jest WordPress z wtyczką WooCommerce, który ma możliwość integracji z wieloma innymi wtyczkami np. do obsługi wysyłki towarów lub do płatności. Bardzo popularne są też platformy np. Wix lub Skyshop, które ułatwiają założenie sklepu internetowego nawet bez dużej wiedzy na temat programowania. Takie platformy to duże ułatwienie zwłaszcza dla osób, które chcą samodzielnie postawić swój sklep. W przypadku podejmowania decyzji, co do wyboru konkretnego silnika należy dobrze zastanowić się, nad tym oczekiwaniami względem niego i tym, do czego dokładnie będzie wykorzystywany.

Co warto sprzedawać i dlaczego?

Bardzo ważne jest to, by w swoim sklepie oferować towary pożądane. Takie, które będą miały odbiorców. Dobrym pomysłem może być sklep z kawą, który będzie oferował także ekspresy, zastawę i inne dodatki do parzenia tego napoju. Może to być miejsce, które będzie przyciągało kawoszy. Wystarczy tylko zaproponować wyższą jakość produktów, niż te dostępne powszechnie w marketach. Wielu ludzi zdecyduje się na zakup droższych kaw, o ile będą mieli pewność, że są one lepsze. Ciekawym pomysłem może też być sklep zoologiczny. Zakup dużych worków z karmami jest sporym wyzwaniem dla każdego właściciela pupila. Jej przewóz jest trudny i niepraktyczny. W sklepach zoologicznych online popularnością cieszą się również ubrania dla zwierząt, gdyż ich dostępność stacjonarna jest nikła. Wiele osób dużo chętniej kupi karmę online z przesyłką pod same drzwi. Akcesoria dla zwierząt można z powodzeniem sprzedawać przez internet także dlatego, że ich wybór jest ogromny. Łatwo jest więc umieścić w swojej ofercie coś, czego nie można kupić stacjonarnie.

Czym jest dropshipping?

Dropshipping jest bardzo ciekawą formą sprzedaży. Polega ona na tym, że sklep jest jedynie pośrednikiem pomiędzy klientem a hurtownikiem lub producentem, który nie bierze czynnego udziału w przekazywaniu towaru. Oznacza to, że nie trzeba mieć magazynów czy organizować swoich własnych metod pakowania i wysyłki. Tak właśnie można wygodnie prowadzić sklep z meblami lub innymi dużymi przedmiotami, których magazynowanie jest wyjątkowo kosztowne i niepraktyczne.