kolczyk

Dobieranie różnych elementów biżuterii to czynność pozwalająca wyrazić kreatywność i indywidualność. Istnieje wiele różnych typów biżuterii, dlatego warto wziąć pod uwagę kilka zasad i wskazówek, aby osiągnąć harmonijne i atrakcyjne połączenie. Trzy najważniejsze rady w zupełności wystarczą, aby skomponować uniwersalny i ponadczasowy zestaw biżuterii.

Złote elementy, czyli ponadczasowość i klasa

Dobierając biżuterię, zwróć uwagę na dopasowanie kolorystyczne. Świetnie sprawdzą się monochromatyczne zestawienia w kolorze srebra czy złota. Warto także zainteresować się kruszcem, z którego wykonana jest biżuteria. Złote kolczyki koła to najbardziej uniwersalny element ozdobny, podkreślający urodę i pasujący do większości biżuterii. Tworząc bardziej różnorodne zestawienia najlepiej zastosować kolory kontrastujące ze sobą. Wybierając skromne i drobne kolczyki koła, postaw na charmsy w bardziej odważnych kolorach.

Jak stworzyć równowagę podczas łączenia biżuterii?

Podczas łączenia różnych elementów biżuterii kluczowa jest równowaga pomiędzy różnymi częściami ciała, na których ją nosimy. Jeśli wybierasz duże, wyraziste złote kolczyki w kształcie koła, warto zdecydować się na delikatniejszą bransoletkę, na przykład z drobnymi, delikatnymi charmsami lub subtelny naszyjnik. Ważne jest, aby całość wyglądała spójnie.

Jeśli chcesz podkręcić efektowność biżuterii w konkretnym miejscu na ciele, zestaw ze sobą kilka naszyjników w złotym kolorze o różnej długości. Wybierając bransoletkę z możliwością dodawania charmsów o różnych wzorach masz ogrom możliwości. Postaw na wyraziste i błyszczące charmsy jeśli pragniesz zwrócić uwagę na swoją biżuterię lub wybierz te drobniejsze, jeśli posiadasz już na sobie inne rodzaje biżuterii. W przypadku gdy wolisz, aby to kolczyki dominowały, dobrze sprawdzą się na nich ozdoby takie jak błyszczące kamienie czy pióra.

Zasada zgodności stylu 

Biżuteria może być wykonana w różnych stylach, takich jak klasyczny, nowoczesny, rustykalny czy minimalistyczny. Aby osiągnąć harmonijne zestawienie, ważne jest korespondowanie poszczególnych elementów biżuterii pod względem stylu i charakteru. Jeśli preferujesz styl klasyczny i ponadczasowy, warto wybrać biżuterię o eleganckim wzornictwie, taką jak złote charmsy. W tym przypadku możesz postawić również na klasyczne koła, czy to w postaci kolczyków, czy bransoletki.

Natomiast jeśli jesteś fanem nowoczesnych trendów, możesz postawić na geometryczne kształty, odważne naszyjniki, charmsy z ciekawym motywem czy też łączenie ze sobą złota i srebra. Idealnym rozwiązaniem będą także kolczyki koła w szalonych kolorach, wysadzane kamieniami czy ozdobnymi diamencikami. 

Połącz biżuterię i podkreśl swój charakter

Trzy proste zasady łączenia biżuterii sprawią, że szybko i łatwo stworzysz kombinacje pasujące do Twojej stylizacji i odzwierciedlające Twój charakter. Bardzo ważne jest, aby nie bać się łączyć ze sobą różnych elementów. Czasem wystarczy zaopatrzyć się w bazowe elementy takie jak biżuteria w kształcie koła, aby móc połączyć ją z innymi, odważniejszymi częściami Twojej kolekcji.