technologia

Wejście do Unii Europejskiej otworzyło Polakom zupełnie nowe możliwości działania. W szczególności, jeżeli chodzi o prowadzenie działalności gospodarczej. Wiele osób, które do tej pory nie miało szans na otwarcie własnej firmy, mogło w końcu spełnić swoje marzenia. Stało się tak dzięki dotacjom z UE, które stanowią porządny zastrzyk gotówki.

Fundusze Europejskie

Jak pozyskać dotację na firmę? Korzystając z Funduszy Europejskich. Może brzmieć to nieco enigmatycznie, dlatego warto kontynuować ten wątek. Najlepiej przy pomocy Urzędu Pracy. Po dodatkowe pieniądze na prowadzenie działalności gospodarczej można zgłosić się do tego właśnie urzędu, który wspiera młodych przedsiębiorców. Nie trzeba od razu udawać się do UP. Wszystkie informacje można znaleźć na stronach internetowych wojewódzkich urzędów pracy. Są tam dokładnie opisane warunki, jakie trzeba spełnić, jeżeli chciałoby się uzyskać takie dodatkowe środki przeznaczone na rozwój firmy.

Programy dotacyjne

Dedykowane są one w szczególności dla osób, które zamierzają rozwijać start-upy. Warto zapoznać się z dokładnymi informacji, odnośnie jakiej formy takie start-upy się dotyczą. Osoby zainteresowane tym właśnie tematem, powinny poszukać dla siebie dotacji w takich programach jak Starter, BizNest oraz w  działaniu „Platformy startowe dla nowych pomysłów”. Te dwie pierwsze dedykowane są dla młodych firm, które dopiero co mają zamiar wkroczyć na rynek. Platforma przeznaczona jest osobom i zespołom, które stawiają pierwsze kroki w innowacyjnym biznesie, na terenie Polski. Tutaj również trzeba powołać się na zapoznanie się ze szczegółowymi informacjami, aby być pewnym tego, że wniosek o dotację nie zostanie odrzucony.

Rozwój działalności firmy

O dotację mogą starać się nie tylko młode i wschodzące przedsiębiorstwa. Taka pomoc dotacyjna skierowana jest również do tych przedsiębiorców, którzy chcą inwestować w swój rozwój. Jest to koniecznością, aby móc zdobywać nie tylko nowych konsumentów. Dzięki temu wielu właścicieli firm zyskuje szansę na to, aby z rynku lokalnego wyjść zdecydowanie dalej. To właśnie dla takich osób przeznaczone są takie programy jak:

  • Inteligenty Rozwój,
  • Polska Wschodnia,
  • Program Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Takie firmy mogą również skorzystać z pomocy Centrum Badań i Rozwoju Technologii – ta firma nie tylko zajmuje się pozyskiwaniem dotacji dla firm, ale również pomaga w szukaniu innowacyjnych rozwiązań. Nie można bowiem zapomnieć, że przy pomocy takich dotacji, również gospodarstwa rolne mają szansę na to, aby zacząć się rozwijać. W końcu dla wielu osób jest to jedyna szansa na uzyskanie godziwego zarobku na życie. Wiele informacji, odnośnie dotacji z Unii, można uzyskać dzięki stronie Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich.