odwijaki do taśm bandowniczych

Rozwijający się coraz bardziej dynamicznie handle, także ten w segmencie e-commerce, sprawia, że szczególnego znaczenia nabierają profesjonalne narzędzia i urządzenia, usprawniające prace związane z logistyką i transportem opakowań. Jednym z takich rozwiązań są właśnie odwijaki do taśm bandowniczych.

Do czego służy odwijak?

Odwijak może służyć do łączenia pojedynczych ładunków, w postaci kartonów o zróżnicowanej kubaturze, za pomocą różnego rodzaju taśm. Najczęściej tego typu opakowania znajdują się na wystandaryzowanych paletach. Przy wykonywaniu tego typu operacji przydatne w niektórych sytuacjach są też wózki widłowe.

Przy jakich pracach logistycznych pomocny będzie odwijak?

W szeroko rozumianej logistyce magazynowej, odwijak, przyda się przy łączeniu mniejszych partii opakowańw większe w celu przygotowania i wydania do dalszej ekspedycji. Będzie zatem przydatnym urządzeniem przy procesach związanych z segmentowaniem i konfekcjonowaniem towarów. Dzięki swojej konstrukcji, odwijak, skutecznie chroni taśmę przed zabrudzeniem.

Jak zbudowany jest odwijak?

Standardowy odwijak do taśm składa się z kilku połączonych ze sobą części. Są to m.in.:

  • hamulec blokujący samoistne rozwijanie się rolki,
  • bęben obrotowy, na którym montuje się taśmę,
  • śruby lub inne elementy umożliwiające wymianę bębna i taśm
  • kółka służące do swobodnego przemieszczania się odwijaka,
  • rama konstrukcyjna z wygodną półeczką na narzędzia.

Jeśli chodzi o jego wagę, to w zależności od modelu, może ona wynosić od 3 kg do nawet 100 kg.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie odwijaka?

Odwijak powinien być dobrany do indywidualnych potrzeb, a więc materiału, z jakiego są wykonane taśmy, do ich średnicy rolki, oraz przede wszystkim — do gabarytów i wagi opakowań, które będą łączone.

Zaopatrując magazyn w odwijak, warto rozważyć dokupienie niszczarki do odpadów. Dzięki niej będzie można szybko i bez problemu rozdrobnić odpady taśmowe. Sprzyja to ich lepszej, wygodniejszej utylizacji. Dzięki temu zajmą one o wiele mniej miejsca.

Jakie rodzaje taśm mogą obsługiwać odwijaki?

Poszczególne odwijaki do taśm bandowniczych mogą pracować z różnymi rodzajami materiałów, z których zbudowana jest taśma. Do najbardziej popularnych taśm, należą te, wykonane z:

  • włókien, tzw. tkane,
  • PP, czyli polipropylenowe,
  • PET, a więc wykonane z politereftalan etylenu,
  • stalowe, występujące w dwóch opcjach — w nawoju pojedynczym, oraz w nawoju ostylowanym, czyli wielorzędowym.

Profesjonalny odwijak, kupiony od renomowanego producenta (jak np. w sklepie https://izipak24.pl/produkty/materialy/odwijaki,2,6857), to gwarancja bezawaryjnej pracy przez wiele lat.