chwosty

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się chwosty, które zagościły na dobre w biżuteryjnym świecie. Kolorowe dodatki pojawiają się zarówno na polskich ulicach, jak i mediolańskich wybiegach mody u największych projektantów. Dodatek ten stał się również niezwykle bliski dla wszystkich osób wykonujących rękodzieło. Ich największą zaletą jest niepowtarzalny wygląd, który potrafi nadać indywidualnego charakteru każdej stylizacji.

Chwosty co to jest?

Chwosty to pewnego rodzaju ozdoby, składające się ze sznurków. Występują w całej palecie barw. Ich kształt najczęściej przybiera figurę prostokąta bądź walca. Potocznie nazywa się je frędzlami. Ich górna część zakończona jest ozdobnym elementem, nazywanym czapeczką. Najczęściej wykonywane są z nici, włóczki bądź muliny. Wśród nich występuje wiele wzorów. Odróżniają się one od siebie wielkością, kolorem bądź wykończeniem — matowym lub błyszczącym.

Zastosowanie

Chwosty mają szereg funkcji. Najczęściej wykorzystywane są w branży jubilerskiej. Oprócz tego możemy napotkać się na nie również w przemyśle odzieżowym i tekstylnym. W zależności od swoich rozmiarów są one używane np. do ozdabiania kolczyków, naszyjników, chust, brzegów sukienek czy poszewek na poduszki. Ten ozdobny detal często spotykany jest także w stylu orientalnym, gdzie podkreśla tropikalne wzory. Niegdyś kolorowe frędzle miały swoje zastosowanie w sypialni i salonie, gdzie odgrywały rolę upinaczy do zasłon.

Chwosty do biżuterii

Jak wyżej wspomniano, chwosty do biżuterii to najpopularniejszy sposób wykorzystywania kolorowych dodatków. Można je zastosować do wyrobu:

  • bransoletek,
  • kolczyków,
  • naszyjników,
  • breloków.

Z czym nosić chwosty?

Chwost przyozdabiający bransoletkę idealnie pasuje jako uzupełnienie letnich looków. Szeroka gama barw pozwala na wybranie swojego ulubionego koloru, który idealnie ozdobi nawet najprostszą bransoletkę z koralików. Chwosty przy niej perfekcyjnie podkreślą styl boho, który jest hitem w ostatnich sezonach letnich!

Chwost może być również elementem, który przyniesie ze sobą odrobinę słońca w pochmurne dni. Wykorzystany jako brelok nie tylko ozdobi naszą torebkę, ale również poprawi jej funkcjonalność.

Skąd zdobyć chwosty?

Jednym z miejsc, gdzie możemy nabyć chwosty wysokiej jakości, są pasmanterie. Nie martw się, nie musisz wychodzić z domu, by ozdobić swoje ulubione poduszki ciekawymi dodatkami. Szeroki wybór chwostów znajdziesz na https://royal-stone.pl/pasmanteria/chwosty.html, gdzie bez problemu zamówisz swoją kolorową paczkę pod same drzwi!