kuchnia

Wysokiej klasy piece temperaturowe do lokali gastronomicznych muszą wyróżniać się wydajnością. Taki rodzaj pieca pozwala na przygotowywanie potraw poprzez równomierne rozprowadzanie ciepła. Doskonale sprawdzi się w restauracji, barze, na stołówce – w małej i dużej gastronomii.

Piec niskotemperaturowy w restauracji – zalety

Kuchnia w lokalu gastronomicznym tętni życiem. Temperatura przygotowywaniu smacznych potraw pełni kluczową rolę, ale nie zawsze zależy nam, by była jak najwyższa. W metodzie sous vide produkt jest poddawany obróbce w temperaturze niższej niż w tradycyjnym gotowaniu.

Temperatura wody jest w nich na bieżąco kontrolowana i nie przekracza 100°C. Z kolei czas gotowania jest długi, bo wynosi od kilku do kilkudziesięciu godzin, w zależności od produktu i efektu, jaki chcemy uzyskać. Mimo to ta metoda gotowania szybko zaczęła być praktykowana w dobrych i eleganckich restauracjach oraz polecana przez znanych szefów kuchni.

Technika sous vide została opracowana i zapoczątkowana w latach 70. we Francji. Okazało się, że gęsie wątróbki zapakowane próżniowo były pełne smaku, lepsze niż przyrządzane do tej pory metodą tradycyjną. Gotowanie próżniowe nie jest trudne, ale wymaga zainwestowania w odpowiedni sprzęt – m.in. można postawić na piec niskotemperaturowy czeskiego producenta, RM Gastro.

Efektem przyrządzania dań metodą sous vide są wyjątkowo soczyste, kruche i smaczne potrawy. W odpowiednim piecu ciepło jest równomiernie rozprowadzane, co pozwala na jednoczesne pieczenie i podgrzewanie dania.

Wysokiej jakości piece do metody sous vide

Znakomite i wydajne piece niskotemperaturowe można znaleźć w ofertach renomowanych producentów, którzy od lat specjalizują się w urządzeniach gastronomicznych tego typu. Należą do nich m.in. sprzęty marki RM Gastro. Gwarantują komfort pracy i posłużą przez wiele lat. Piece tej marki są wykonane z wysokiej jakości materiałów, ich obsługa jest intuicyjna, a pielęgnacja prosta. Urządzenie nie należy do najtańszych, ale gotowanie metodą sous vide pozwala wypracować oszczędności. W jaki sposób? Otóż redukcja masy mięsa przyrządzanego w takim piecu to tylko 10 procent. Tradycyjne smażenie czy pieczenie redukuje je nawet o 50 procent.
Potrawy przygotowane w piecach RM Gastro są zdrowsze, bo w trakcie gotowania używa się mniej tłuszczu i soli. Zachowują walory smakowe i wartości odżywcze, a ich struktura jest równomierna oraz wyjątkowo delikatna. Danie przygotowane metodą sous vide docenią wszyscy smakosze, nawet o wysublimowanych kubkach smakowych.