twarz

Skóra pod oczami jest szczególnie narażona na działanie czynników zewnętrznych. Gołym okiem można zauważyć, że skóra w tym miejscu jest cieńsza niż w innych. W dzisiejszym poradniku spróbujemy Was przekonać dlaczego stosowanie kremu pod oczy już od 20 roku życia jest bardzo ważne.

Dlaczego należy sięgnąć po krem pod oczy? 

Jeżeli używacie już kremów nawilżających do twarzy, to zapewne zastanawiacie się dlaczego powinniście sięgnąć dodatkowo po krem pod oczy. Powodów jest wiele. Przede wszystkim formuła kremu jest dostosowana do delikatnej skóry wokół oczu, która jest nawet 8 krotnie cieńsza niż pozostała skóra twarzy. Prawda, że jest to duża różnica? To co wyróżnia skórę wokół oczu to także fakt, że nie ma na niej gruczołów potowych i niewiele jest gruczołów łojowych. Skóra ta w związku ze swoimi właściwościami jest bardziej narażona na pierwsze, widoczne oznaki starzenia. Należy chronić tę okolicę także przed nadmiernym promieniowaniem UV, które powoduje fotostarzenie się skóry. Skóra wokół oczu jest bardziej narażona na przesuszenie, stale też pracuje ze względu na mimikę twarzy. Stąd o ten rejon należy dbać w sposób wyspecjalizowany, sięgając po dobre kremy pod oczy.          

Co powinien zawierać dobry krem pod oczy? 

Należy zacząć od obecności składników głęboko nawilżających może być to woda termalna, ale i kwas hialuronowy. Ten ostatni wiąże nawet 1000 cząsteczek wody w swojej jednej cząsteczce. Jeżeli na twojej twarzy i wokół oczu często widoczne są oznaki zmęczenia w postaci cieni pod oczami, to bardzo ważnym składnikiem kremu pod oczy może być także kofeina, która pobudza krążenie, poprawia przepływ krwi i zapobiega obrzękom skóry. Aby chronić skórę przed powstawaniem przebarwień, warto sięgnąć po kremy pod oczy zawierające niacynamid, który reguluje produkcję melaniny w melanocytach. Warto sięgnąć po produkt, który jest serum i kremem w jednym, to znaczy przekazuje składniki odżywcze w głębsze warstwy skóry, choćby dzięki zawartości małocząsteczkowego kwasu hialuronowego, a jednocześnie zapewnia uczucie nawilżenia na dłużej i nie powoduje powstawania zbyt tłustej powierzchni utrudniającej nakładanie kolejnych kosmetyków. Kremy można wklepywać albo wmasowywać w skórę wokół oczu. Warto pamiętać o nakładaniu kremu także na ruchomą powiekę. Zwykle kremy pod oczy mają taką formułę, że nie podrażniają oczu.           

Jak dbać o skórę wokół oczu domowymi sposobami?  

Można również sięgnąć po domowe sposoby na zdrową, jędrną skórę wokół oczu. Oczywiście bardzo dobrze sprawdza się stosowanie miąższu z aloesu, który ma właściwości silnie nawilżające. Wystarczy pozyskać go z dwuletnich pędów. Należy odciąć ostre krawędzie, przeciąć wzdłuż, by wydobyć miąższ. Można go włożyć do słoiczka po kremie. Warto przechowywać go w lodówce. Zimno redukuje obrzęki, zatem takie działanie sprawdzi się po nieprzespanej nocy czy też wtedy gdy występują cienie pod oczami. Oprócz miąższu z aloesu można sięgnąć także po maseczki z ogórka. Najprostszym sposobem jest po prostu położenie plasterków ogórka na powiekach na 10-15 minut. Oczywiście wcześniej należy pamiętać o ich odpowiednim schłodzeniu. Można też zblendować ogórka, wymieszać z gęstym jogurtem i taką miksturę nakładać na twarz i skórę wokół oczu. Stosowanie naturalnych metod można łączyć ze stosowaniem kosmetyków. Dzięki temu skóra może być dobrze odżywiona i dotleniona.