Robaczki w domu bywają prawdziwą zmorą. Małe czarne robaczki często odwiedzają mieszkania i bywa, że się w nich zagnieżdżają. Jak można się ich pozbyć? Jakie są skuteczne metody? Jakie czarne robaczki mogą stać się dzikimi lokatorami w mieszkaniu?
Małe czarne robaczki w domu. Czy są groźne?
Małe czarne robaczki, które pojawiają się w okresie kwitnienia zbóż i najczęściej znikają po żniwach to wciornastki. Nazywane są też przecinkami, bo przypominają krótkie, czarne niteczki. Są kilkumilimetrowe i dość irytujące, bo chętnie pełzają po skórze i ją łaskoczą, ale nie gryzą. Są za to groźne dla roślin ogrodowych i domowych. Niestety mogą być też groźne dla sprzętu elektronicznego bo łatwo dostają się do obudów urządzeń. Wciornastki nie lubią dużej wilgotności, zatem wieczorem często się chowają. O ile na skórze można zwalczać je zwykłymi sprayami na owady, o tyle, gdy zagnieżdżą się we framugach, szczelinach między oknem, a futryną albo ubytkach fugi, trzeba zacząć działać. Te małe czarne robaczki w domu bardzo szybko się rozmnażają. Zatem, gdy zauważy się, że zagnieździły się w domu trzeba podjąć odpowiednie kroki. Należy wiedzieć, że jeśli dostaną się do obudowy sprzętu elektronicznego mogą spowodować nawet uszkodzenie matrycy. Dotyczy to telewizorów, laptopów, a nawet smartfonów.
Jak pozbyć się czarnych robaków z domu?
Aby pozbyć się czarnych robaczków z domu, można zastosować opryski owadobójcze. Oczywiście można wynająć firmę od dezynsekcji, która zajmie się tym problemem profesjonalnie, stosując zamgławianie lub opryski. Stosowanie jednej z metod pozwala skutecznie pozbyć się nawet tych insektów, które są dość oporne na chemikalia. Trzeba też czarnym robaczkom wyeliminować źródło pożywienia i składania jaj, czyli niestety pozbyć się roślin doniczkowych, które mogą zaatakować. Oczywiście robaki w domu to nie tylko wciornastki i tymi samymi metodami można zwalczać karaluchy, karaczany, prusaki czy mrówki. Przy opryskach profesjonalne firmy stosują środki mieszane, które skutecznie neutralizują wszelkie robaki w domu. Do zabiegów oprysków ciśnieniowych z zawartością pyretroidów, a także zamgławiania ULV trze a się odpowiednio przygotować. Należy usunąć listwy, cokoły, w których mogły się zagnieździć małe, czarne robaczki, trzeba zabezpieczyć folią sprzęty, a te, które można, po prostu wynieść na czas dezynsekcji. Sprzęty elektroniczne należy oczywiście odłączyć od prądu. Jeżeli małe czarne robaki, które zagnieździły się w domu to karaczany tj. prusaki, karaluchy, przybyszka amerykańska lub czarne mrówki, to skuteczna może być także metoda żelowa, która polega na tym, że w miejscu zagnieżdżenia pozostawia się żel zawierający trutkę pokarmową. Po jej zjedzeniu insekty giną w ciągu kilku godzin. Ta metoda polecana jest dla rodzin z dziećmi, bo nie trzeba opuszczać domu na czas dezynsekcji ani też do niej specjalnie się przygotowywać. Żel występuje w stężeniu, które nie jest toksyczne dla człowieka, a bardzo skuteczna na karaczany. Oczywiście na mrówki można próbować też domowych metod, jak posypywanie gniazda cynamonem i solą. Małe czarne robaczki typu żuczki można odstraszyć z domu przy użyciu silnych zapachów, także cytryny, wanilii czy mięty. Oczywiście ww. profesjonalne i nowoczesne metody są skuteczne w zwalczaniu wszystkich typów małych czarnych robaczków.
Dlaczego warto wybrać usługi Prusator?
Niezależnie od tego czy w Twoim domu zagnieździły się czarne mrówki, wciornastki, karaczany, karaluchy czy pluskwy, możesz się ich pozbyć, korzystając z profesjonalnych usług: https://prusator.pl. Technicy dobiorą metodę (zamgławiania ULV, oprysku ciśnieniowego, czy metodę żelową) odpowiednio do problemu występującego w mieszkaniu i skutecznie pozbędą się go przy użyciu jednego lub dwóch zabiegów. Więcej zabiegów potrzebnych jest czasem w przypadku pluskiew. Z każdym nieproszonym lokatorem profesjonaliści są jednak w stanie sobie poradzić. Trzeba oczywiście stosować się do wskazówek techników po dezynsekcji tak, aby zabieg był skuteczny jak najdłużej chroniąc przez powrotem wszelkich robaków.